baterie prysznicowe czasowe

Zastosowanie baterii czasowych

Zużycie wody, prądu i gazu, a także ilość odprowadzanych ścieków bytowych to czynniki, które determinują, czy dom, w którym mieszkamy może być określony mianem ekologicznego. Ograniczenie zbędnego korzystania z mediów jest bardzo istotne dla środowiska naturalnego naszej planety, a także ma bezpośredni wpływ na koszt eksploatacji naszego domu.

Baterie do różnych łazienek

baterie prysznicowe czasoweDlatego właśnie producenci armatury łazienkowej dokładają obecnie wszelkich starań, aby w ich ofercie znalazły się urządzenia pomagające użytkownikom zaoszczędzić wodę. Klasa wodooszczędności danego elementu armatury zależy od jego zdolności do możliwie jak największego ograniczenia gęstości strumienia wody, który przez niego przepływa, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej funkcjonalności i wysokiego komfortu użytkowania. Można to osiągnąć na różne sposoby, a najlepsze efekty przynosi zainstalowanie kilku ekologicznych mechanizmów w jednym produkcie. Pierwszym skojarzeniem, gdy mówimy o oszczędzaniu wody jest bateria umywalkowa. Rzecz jasna taka armatura posiada bardzo wiele ekologicznych wariantów, ale powinniśmy pamiętać, że w łazience można zastosować również wodooszczędne baterie w prysznicu oraz wannie. Nowoczesne baterie prysznicowe czasowe niegdyś stosowano jedynie miejscach użyteczności publicznej, zatem stanowią swego rodzaju przełom w projektowaniu ekologicznych łazienek w domach prywatnych.

baterie prysznicowe czasoweIch oszczędność polega przede wszystkim na tym, że ilość wody jest dozowana automatycznie i po upływie określonego czasu strumień zostaje odcięty. Wbudowany w baterii mieszacz wody wraz z termostatem pozwala osiągnąć pożądaną temperaturę wody bez konieczności zbędnego jej zużywania czekając, aż z prysznica poleje się ciepła woda. Kolejnym bardzo istotnym elementem wodooszczędnych baterii jest obecność perlatora, czyli plastikowego sitka umieszczonego w słuchawce prysznicowej, którego zadaniem jest napowietrzenie strumienia wody, aby wizualnie zwiększyć jego objętość. Dzięki temu mamy złudne wrażenie gęstego i ciągłego strumienia, który w rzeczywistości jest rozrzedzony. W żaden sposób nie wpływa to na komfort użytkowania takiej baterii, a jednocześnie pozwala znacznie ograniczyć jej zużycie. Innowacyjne i ekologiczne baterie prysznicowe posiadają wiele udogodnień poszerzających ich funkcjonalność. Czasowe natryski można dowolnie zaprogramować ustalając ilość wody podczas kąpieli zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami.

Niektóre modele są wyposażone w sygnalizację świetlną LED, która informuje nas na bieżąco, jak dużo wody zużyliśmy i kiedy warto zakończyć kąpiel, aby nie zużyć jej zbyt wiele. Jeśli natomiast chcemy ograniczyć zużycie nie tylko wody, ale także energii potrzebnej do jej ogrzania, warto przemyśleć zakup baterii wyposażonej w blokadę wypływu gorącej wody.