altany z drewna

Zamówienie altany z drewna

W czasie lata bardzo wiele czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Wszelkiego rodzaju ciepłe wieczory czy spotkania z rodziną i przyjaciółmi odbywają się wtedy w naszych ogrodach. Znacznie bardziej komfortowo wypoczywa się na dworze, jeżeli na naszej działce znajduje się drewniana altanka.

Altany są łatwo dostępne

altany z drewnaPowstały daszek będzie chronił nas nie tylko przed deszczem i wiatrem, ale również upalnym słońcem, które bardzo często towarzyszy upalnym dniom. Altanki z drewna są to proste konstrukcje, które można zakwalifikować do grupy tymczasowych elementów wyposażenia ogrodów. Najczęściej są projektowane w systemie budownictwa szkieletowego. Ich konstrukcję nośną stanowią słupy, które są wykonane z belek drewnianych o znacznym przekroju. Właśnie one stanowią podparcie dla elementów dachu, który również wykonany jest ze stelażu obitego drewnianymi deskami. Poszycie może być wykonane z papy na osnowie z włókna szklanego, gontów bitumicznych lub blachy. Jeżeli szukamy rozwiązania bardziej dekoracyjnego, producenci mają w swojej ofercie również dachy wykonane z trzciny lub innych materiałów. Kupna altany z drewna można dokonać na dwa sposoby. Najprościej jest odwiedzić market lub hurtownię z materiałami budowlanymi. W okresie wiosny i lata, w ofercie tych sklepów znajdują się gotowe rozwiązania.

altany z drewnaCzasami nawet jest możliwość skorzystania z usługi montażu, więc nie musimy martwić się o to, jak połączyć ze sobą dostarczone na naszą działkę elementy. Jeżeli zależy nam na bardziej indywidualnym rozwiązaniu, to warto skorzystać z usług firmy, która wykonuje takie altanki na zamówienie. Wtedy mamy możliwość współtworzenia danego projektu od podstaw i dopasowania go do naszych potrzeb. Takie usługi najczęściej świadczą zakłady stolarskie. Oczywiście okres realizacji zamówienia jest odrobinę dłuższy, jednak warto wykazać się cierpliwością. Wtedy mamy pewność, że wszystkie elementy będą perfekcyjnie do siebie pasować. Całym montażem oczywiście również zajmuje się firma, która wykonuje altankę drewnianą według naszego zamówienia. Zamówienie drewnianego domku w warsztacie stolarskim ma jeszcze więcej zalet. Po pierwsze, do budowy zostanie wykorzystane drewno wysokiej jakości, które wcześniej zostanie odpowiednio zaimpregnowane i dokładne pomalowane.

Dodatkowo wszystkie detale dekoracyjne będą wykonane ręcznie, dzięki czemu z pewnością będą pięknie się prezentować przez bardzo długi czas. Jeżeli zdecydujemy się na postawienie altanki na zamówienie, mamy pewność, że konstrukcja przez długi czas będzie zdobiła nasz ogród.