Blaty z corianu

Zalety i wady blatów kuchennych z corianu

Blat kuchenny musi nie tylko doskonale się prezentować, ale także musi być funkcjonalny. W trosce o jak najlepsze użytkowanie, blaty tworzy się z coraz to bardziej innowacyjnych materiałów. Jednym z nich jest corian. Pierwotnie była to nazwa własna produktu marki DuPont, ale z biegiem lat oderwała się od swojego dawnego znaczenia i aktualnie określa inne produkty stworzone z materiałów kompozytowych.

Kuchenne blaty wykonane z corianu — nowoczesny materiał wykończeniowy

Blaty z corianuCorian to materiał o monolitycznej strukturze: jest idealnie gładki, nie posiada widocznych łączeń, a jego największą zaletą jest wytrzymałość. Wykazuje wyjątkową odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie wysokich temperatur. Zabrudzenia środkami chemicznymi nie wsiąkają w jego strukturę, co sprawia że wyjątkowo łatwo utrzymać go w czystości. Choć nie powinno się na nim stawiać rozgrzanych garnków, jest w stanie znieść nawet największe zakresy temperatur. Nieporowatość jego powierzchni sprawia, że nie dochodzi tu do rozwoju szkodliwych bakterii czy pleśni. Dla zachowania odpowiedniej higieny należy jedynie przetrzeć go wilgotną, a następnie suchą szmatką. To bardzo popularny materiał, jeśli chodzi o wyposażenie i aranżację wnętrz kuchennych. Kuchenne blaty z corianu prezentują się świetnie. Najpopularniejsze są blaty jasne, do których łatwo można dopasować resztę elementów wyposażenia kuchennego. Nie tylko blat można wykonać z tego surowca, ale także zlew czy nawet stolik.

Blaty z corianuMożna więc w wyjątkowo łatwy sposób dopasować do siebie wszystkie elementy wyposażenia i skomponować z nich komplet. Parametry wytrzymałościowe i wygląd jednak to nie wszystko. Jakie są wady corianu? Z pewnością zaliczyć może się do nich ich cena. Dla wielu koszt ten będzie wygórowany, ponieważ jest to materiał z górnej półki, mimo to sprawienie sobie elementów wyposażenia z takiego surowca będzie podkreślać luksus w aranżacji wnętrz, na którym wielu zależy. Efekt zastosowania coraniu daje świetny efekt wizualny, a dla jego podkreślenia warto zastosować dodatkowe oświetlenie. Lśniąca tafla blatu to doskonały akcent aranżacyjny, zwłaszcza że ten element jest jednym z najważniejszych komponentów kuchni, a nawet wysuwa się na pierwszy plan. Corian jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, nie tylko w jasnych barwach. Na rynku znaleźć można szeroki wybór, dzięki czemu można dobrać typ odpowiedni do stylu aranżacji danego pomieszczenia.

Blaty wykonane z corianiu są niezwykle odporne na uszkodzenia i zabrudzenia. Jest to materiał niezwykle wytrzymały, a jego idealnie gładka struktura podniesie estetykę całego wnętrza. Za jego wadę należy uznać cenę, przez co będzie on dostępny tylko dla osób ceniących sobie luksus we własnym wnętrzu.