jednoosiowe ciągniki

Zalety ciągników jednoosiowych

W obecnym czasie od maszyn wykorzystywanych na polu czy też w ogrodzie wymaga się przede wszystkim jak największej wydajności, połączonej z funkcjonalnością. Właśnie z tego względu tak popularne stały się ciągniki jednoosiowe, będące połączeniem wysokiej wydajności z kompaktowymi rozmiarami. Maszyny tego typu cieszą się opiniami niezwykle mobilnych, prostych w obsłudze i doskonale radzących sobie na powierzchniach o mocno ograniczonych rozmiarach.

Popularne maszyny jednoosiowe

funkcjonalny ciągnik jednoosiowyWszystko to są w stanie zagwarantować ciągniki jednoosiowe, których istotnych zaletami jest niska waga, zwrotność, ergonomiczność oraz wygoda obsługi. Z ich wykorzystaniem w praktyce będzie w stanie poradzić sobie niemal każdy niezależnie od oczekiwań. Takie wersje ciągników są szczególnie nieocenione podczas prac w rolnictwie, ogrodnictwie, szkółkarstwie, gospodarce komunalnej oraz na terenach przydomowych. Jeżeli chodzi o funkcjonalny ciągnik jednoosiowy wyróżnia go także fakt, że bezproblemowo może być łączony z osprzętem dodatkowym. I tak stosowane mogą być w połączeniu z glebogryzarkami, sadzarka do ziemniaków, kosiarkami, zamiatarkami, odśnieżarkami oraz przyczepkami. Dzięki temu za pomocą jednego ciągnika tego właśnie typu skutecznie wykonać można zdecydowaną większość prac wykonywanych typowych na polu czy też w ogrodzie.

jednoosiowe ciągnikiSprawdzą się one doskonale zarówno na dużych obszarach, jak też i na niewielkich przestrzeniach wymagających bardzo ciasnego manewrowania. Zazwyczaj ciągniki tego właśnie typu wyposaża się albo w silniki benzynowe, albo też te typu diesel. Markowe sprzęty tej kategorii mogą się zazwyczaj pochwalić wysokim poziomem niezawodności, bezawaryjności oraz wytrzymałością. Są one często objęte co najmniej 24-miesięczną gwarancją producenta potwierdzającą możliwość wykorzystywania ich w bardzo trudnych warunkach środowiskowych. W połączeniu z ze zdecydowanie niższą ceną niż ciągników pełnowymiarowych są one stosowane coraz powszechniej.

Ciągniki jednoosiowe stają się w obecnym czasie tym rodzajem maszyn, które pomimo upływu czasu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Przyczyną tego właśnie stanu rzeczy jest fakt, że są one wyjątkowo praktycznie i mogą być stosowane w połączeniu z osprzętem dodatkowym. W ten właśnie znacznie mogą się zwiększyć zastosowania tego sprzętu, przydatnego zarówno w czasie prac komunalnych, ogrodowych oraz polowych. Ograniczone rozmiary, niska emisja spalin i wibracji przy wysokiej sterowności powoduje, że korzystanie z ciągników tego typu jest niezwykle wygodne a ich zakup w pełni opłacalny.