centralne odkurzanie

Wysoce funkcjonalne odkurzanie centralne

Odkurzanie może być dla wielu osób czynnością wręcz traumatyczną, gdyż wiele ludzi nie lubi sprzątania, a w dodatku, gdy jest ono drażniące. Właśnie takie jest często tradycyjne odkurzanie, taki odkurzacz produkuje straszny hałas, który jest nieprzyjemny dla wielu osób, a szczególnie tych cierpiących na bóle głowy, gdzie masa decybeli wytwarzana przez tą małą maszynę jest niesamowicie irytująca nawet dla osób bez tego problemu.

Centralne odkurzanie i wysoki komfort

centralne odkurzanieDodatkowo urządzenie tego typu nie jest zbyt wydajne, gdyż sprzątając jednocześnie zanieczyszcza. Filtry w odkurzaczach nie są zbyt wydajne, przez co przepuszczają bardzo dużą ilość mniejszych cząsteczek, czyli po prostu całkiem znaczącą część kurzu, który właśnie wciągnęliśmy. Powoduje on nieprzyjemną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, gdzie kurz i inne zanieczyszczenia wzbijają się w powietrze i ponownie osadzają, ale wymieszane ich duże ilości w powietrzu są bardzo drażniące dla ludzkich oczu, nosa i ust, stąd właśnie to nieprzyjemne uczucie podczas odkurzania. Szczególnie nieprzyjazne jest to dla osób z wrażliwą którąkolwiek częścią układu wzrokowego, czy oddechowego, oraz oczywiście dla alergików. Jednak nie jesteśmy całe życie skazani na dmuchający kurzem i gorącym powietrzem odkurzacz, który zmniejsza nasz komfort. Doskonałą alternatywą jest użyteczne centralne odkurzanie, które gwarantuje wysoki komfort i wygodę użytkowania.

centralne odkurzanieOprócz faktu, że sprząta ono zwykle znacznie lepiej, gdyż jednostka centralna posiada dużo większą moc od tradycyjnego odkurzacza ręcznego, to jeszcze instalacja taka posiada szereg innych zalet. Przede wszystkim cała instalacja schowana jest wewnątrz ścian budynku, dlatego też nie musimy za sobą ciągnąć ważącej parę dobrych kilogramów maszyny, co problematyczne jest dla wielu osób, a szczególnie kobiet. Przy instalacji odkurzacza centralnego, wystarczy podłączyć długi wąż do jednego z gniazd ssących znajdujących się w większości pomieszczeń w budynku z taką instalacją. Oczywiście ogromnym plusem jest fakt, że podczas odkurzania nasze powietrze nie jest na nowo zanieczyszczane, gdyż wszystko co jest wciągane przechodzi przez całą instalacje i to, co nie może być przefiltrowane i wrzucone do worka, zostaje wyrzucone na zewnątrz budynku. Dlatego też jest to system bardzo przyjazny dla wszelkiego rodzaju alergików.

Samą część mechaniczną całego zestawu montuje się zwykle w miejscu raczej oddalonym takim jak garaż, czy piwnica. Dlatego też dźwięk pracującego odkurzacza jest niesłyszalny w pomieszczeniach w których sprzątamy, możemy usłyszeć tylko świst wciąganego powietrza.