nitownica gesipa

Wybór odpowiedniej nitownicy

Nitownica to niemal standardowe wyposażenie skrzynki z narzędziami każdego pracownika budowlanego. Jest niezbędna przy korzystaniu z nitonakrętek. Dostępne są różne rodzaje tego urządzenia – najstarsze są nitownice ręczne, następnie na rynek wkroczyły te elektryczne i akumulatorowe.

Polecana nitownica Gesipa

 nitownica gesipaNajnowocześniejsze są nitownice pneumatyczne. Nie tylko konkretny typ nitownicy jest ważny. Istotne jest kupowanie sprawdzonych narzędzi. Nieznane firmy mogą kusić wyjątkowo niską ceną, jednak w większości przypadków cechuje je niska jakość. Jednym ze sprawdzonych producentów nitownic jest firma Gesipa. Wśród oferty ich produktów możemy znaleźć nitownice każdego rodzaju – ręczne, akumulatorowe i pneumatyczne. Każde z nich są niezbędne przy konieczności użycia nitonakrętek. Przy ręcznych nitownicach użytkownik musi włożyć więcej siły w prawidłowy montaż nitonakrętek. Łatwiejsze w użyciu są nitownice akumulatorowe i elektryczne. Te drugie wymagają źródła zasilania, jednak kładą większy nacisk, przez co montaż nitonakrętek jest łatwiejszy, niż podczas użycia ręcznego narzędzia tego typu. Nitownice akumulatorowe mają tę przewagę nad elektrycznymi, że nie wymagają użycia kabla.

 nitownica gesipaMożna korzystać z nich w dowolnym miejscu, w tym nawet w plenerze. Nie ogranicza nas dostępność do źródła energii elektrycznej i niewygodny, mogący utrudnić pracę kabel. Musimy jednak mieć na uwadze moc akumulatora i jego wydajność. Wymaga on regularnego ładowania. Nitownice pneumatyczne są przeznaczone głównie do ciągłej pracy na liniach produkcyjnych, ze względu na brak konieczności trzymania nita. Nowoczesna nitownica Gesipa polecana jest jednak nawet do wyposażenia domowej skrzynki z narzędziami. Pneumatyczno-hydrauliczny model zapewni siłę nacisku większą niż w przypadku nitownic elektrycznych czy akumulatorowych. Dzięki temu praca z nimi jest szybka i sprawna. Producent zabrał też o to, by była bezpieczna. Sprzęt jest odpowiednio wyważony, stabilnie leży w dłoni. Praktyczne ogumienie na rękojeści i spodzie narzędzia zapewnia antypoślizgową warstwę ułatwiającą precyzyjną pracę. Nadają się do pracy ze wszystkimi materiałami – aluminium i stalą.

Na liniach produkcyjnych nowoczesne nitownice Gesipa przyśpieszą prace, zapewniając przy tym jej wysoką precyzję i łatwość użytkowania. Narzędzie jest lekkie, a jednak cechuje się niezwykłą siłą, potrzebną do wykonywania najtrudniejszych działań z zakresu użycia nitonakrętek. Dokładne parametry jak waga, moc, ciśnienie itp. powinniśmy odpowiednio przemyśleć przy zakupie konkretnego modelu nitownicy Gesipa.