Wybór mebli do przedpokoju

przedpokójMeble do przedpokoju powinna charakteryzować przede wszystkim funkcjonalność. Zależnie od ilości wolnego miejsca można decydować się na różne rozwiązania, jednak każde należy przemyśleć pod kątem użyteczności dla domowników.

  • Wieszak/szafa – wieszak umożliwia powieszenie kurtki czy płaszcza pod ręką, tak aby łatwo było go szybko zdjąć. jest też dobrym miejscem na wysuszenie okrycia mokrego po deszczu. Jeśli znajduje się nad nim półka, będzie idealna do odłożenia czapek i szalików. Szafa z kolei to rozwiązanie dla miłośników porządku, którzy nie lubią nadmiaru kurtek na wieszakach. Pozwala też na przechowywanie kilku okryć, odpowiednich do pogody, abyśmy nie musieli każdorazowo wracać do pokoju czy sypialni pod odpowiednie.
  • Lustro – duże lustro jest przydatne nie tylko dla pań, pozwala ocenić swój wygląd w ostatniej chwili, poprawić kapelusz, szalik czy krawat.
  • Szafka na buty – nieodłączna część przedpokoju. Warto połączyć ją z siedziskiem, które ułatwi wkładanie butów – szczególnie jeśli w domu są osoby starsze, a także znaleźć w niej miejsce na pasty i szczotki do butów. Jeśli mamy dość miejsca, rolę siedziska może spełniać stylowy fotel lub krzesło.
  • Ociekaczka lub dywanik na buty – nieprzepuszczające wody i chroniące przed zabrudzeniem podłogi okażą się wybawieniem w okresie od jesieni do wiosny.
  • Szafka na akcesoria – szaliki, czapki, rękawiczki, z miejscem na postawienie damskiej torebki.
  • Wieszak lub szafka na klucze – pozwoli powiesić je w określonym miejscu, dzięki czemu nigdy nie będą się gubić.
  • Stojak na parasole – stylowy dodatek do wnętrza, jeśli tylko możemy sobie pozwolić na jego ustawienie.

Aby połączyć różne funkcje w jednym miejscu, można zdecydować się np. na stworzenie wnęki z dużym lustrem i siedziskiem, oraz szufladami czy szafką poniżej, a zewnętrzną ścianę mogą zająć wieszaki na płaszcze i kurtki, nad którymi znajdzie się miejsce na półkę.

W przedpokoju lepiej unikać chwiejnych mebli, stojących lamp czy kruchych detali, takich jak wazony czy ozdoby – w pośpiechu łatwo je strącić lub przewrócić. Zdecydujmy się raczej na bardziej odporne na przypadkowe zrzucenie wiszące ozdoby.

ozdoba do przedpokoju

wieszak na kapelusz

wieszak na płaszcze