Urządzanie przedpokoju nie musi być trudne

Przedpokój stanowi wizytówkę mieszkania, jest pierwszym pomieszczeniem, które goście widzą po wejściu do mieszkania. Warto przemyśleć jego aranżację, aby był funkcjonalny i ładny.

Zwykle przedpokój stanowi niewielkie pomieszczenie z kawałkiem korytarza. Reliktem minionej epoki są przedpokoje ciasne, ciemne, zamknięte. Cała przestrzeń zyska, jeśli przedpokoju od kuchni czy pokoju dziennego nie będą oddzielały drzwi. Oba pomieszczenia będą się wydawały większe i przestronniejsze.

Przestronności przedpokojowi dodają także jasne kolory, szczególnie biel. Odpowiedni wzór na tapecie czy dobór kolorów farby pozwolą na wyrównanie proporcji pomieszczenia, które często są zaburzone. Jeśli na ścianie jest boazeria, nie trzeba jej zrywać. Pomalowana na biało będzie stanowiła znakomite tło dla aranżacji w stylu skandynawskim.

Użyte w przedpokoju materiały powinna cechować wysoka odporność na uszkodzenia i zabrudzenia: to miejsce najszybciej odczuwa skutki deszczu i błota za oknem oraz innej niepogody. Należy unikać tuż przy wejściu drewnianej podłogi, która jest podatna na uszkodzenia, oraz jasnych dywaników, które, zdeptane i brudne, prędko stracą urok. Lepiej wybrać materiały łatwe w czyszczeniu, na przykład ceramiczne płytki, a farba do ścian powinna być zmywalna i przeznaczona do szorowania.

 przedpokój

przedpokój

przedpokój

przedpokój