wymiana zamków

Kilka sposobów na otworzenie drzwi

Czasami zdarza się, że zatną się drzwi. Nawet, jeżeli są one bardzo solidnie wykonane nieraz po prostu się wysłużą i wówczas trzeba rozwiązać problem spowodowany tym, że ktoś zatrzasnął się w jakimś pomieszczeniu. Najgorzej jest, jeśli nie można wejść do domu, bo zamek w drzwiach wejściowych się zaciął.

Gdy nie możesz otworzyć drzwi wymień zamki

wymiana zamkówCo wtedy robić? Nasz artykuł na pewno podpowie możliwe rozwiązania w takim nieszczęśliwym przypadku. Jedna z pierwszych rzeczy, które należy zrobić, to próba otworzenia zamka za pomocą innego kompletu kluczy, jeśli tylko jest taka możliwość. Być może inny domownik zaraz pojawi się w okolicy i będzie mógł użyczyć swojej pary kluczy. Wówczas będzie można stwierdzić, czy awaria dotknęła drzwi, czy jednak problem jest spowodowany tym, że wysłużył się klucz. Może nie ma potrzeby niszczenia drzwi poprzez próby ich otwierania na siłę. Być może wystarczy jedynie wyrobić nowy pęk kluczy. Jeżeli jednak możliwość, iż jest to problem z nimi, zostanie wyeliminowana, to warto zastanowić się czy nie warto byłoby zatrudnić usługodawcę, dzięki któremu będzie wykonana wymiana zamków Warszawa czy w innym mieście, w którym się mieszka. Często ktoś taki będzie w stanie lepiej otworzyć zacięty zamek. Czasami nie ma sensu samodzielnie się męczyć i uszkadzać drzwi podczas tych prób.

wymiana zamkówTańszą opcją może okazać się fachowa usługa. Nie ryzykujemy wtedy bowiem zniszczenia drzwi. Tymczasem wiele osób niestety decyduje się na to, aby samemu dostać się do domu, co wiąże się często z koniecznością kupowania nowych drzwi, podczas gdy można by jedynie wymienić sam zamek. Oczywiście, jeżeli posiada się doświadczenie w otwieraniu zamków, to można zaryzykować. Nie polecamy jednak tego sposobu osobom, które nigdy dotąd nie otwierały samodzielnie zablokowanego zamka. Można się tylko zdenerwować, a efektów nie widać. Zdecydowanie jesteśmy za tym, aby zatrudniać specjalistów, bo przecież po to oni są. Oni już mają swoje sposoby na otworzenie drzwi. Sprawdzą najpierw, co jest nie tak, a później podejmą rozsądne działania. Może będzie trzeba użyć śrubokręta, a może innych, bardziej specjalistycznych narzędzi. Czasami problem polega na tym, że zamek się zaciął i nie chcę się „przekręcić”, a innym razem kręci się dookoła, ale nic się nie dzieje, drzwi dalej nie chcą się otworzyć.

Może się również pojawić problem spowodowany tym, że klamka nie działa prawidłowo. Jak widać więc problemy są różne. Sposoby również mogą być odmienne. Jeżeli nie zależy nam na drzwiach, możemy je zniszczyć i samodzielnie dostać się do środka, ale w większości przypadków jest to po prostu nieopłacalne.