naprawa rolet antywłamaniowych

Spokojny urlop dzięki roletom antywłamaniowym

Co nie ulega wątpliwości, kwestia bezpieczeństwa to najważniejsza sprawa pod wieloma względami. W domu, w pracy, na wakacjach – wszędzie chcemy czuć się bezpiecznie. Pragniemy także, by pozostawione przez nas bez opieki rzeczy materialne, takie jak sprzęt elektroniczny czy inne drogocenne przedmioty, również były niezagrożone pod naszą nieobecność.

Naprawa i serwis rolet

naprawa rolet antywłamaniowychDlatego właśnie coraz częściej można się spotkać z rozmaitymi zabezpieczeniami budynków – zarówno tych prywatnych, jak i służbowych lub wypoczynkowych. W dzisiejszych czasach solidnie wykonane drzwi antywłamaniowe mogą nie wystarczyć, żyjemy bowiem w niepewnym świecie, gdzie zewsząd mogą nam grozić różnego rodzaju niebezpieczeństwa, na przykład, kradzieże. Oczywiście, wyjeżdżając gdzieś na wakacje, możemy pozostawić klucze do naszego domu zaprzyjaźnionemu sąsiadowi, żeby wpadł raz na jakiś czas podlać kwiatki, nakarmić rybki i sprawdzić, czy wszystko w porządku. Jednak żaden sąsiad nie będzie monitorował naszego domu dwadzieścia cztery godziny na dobę… Trzeba sobie zatem pomóc samemu. Jednym ze sposobów na uniknięcie przykrej niespodzianki po powrocie z urlopu jest montaż rolet antywłamaniowych, które nie muszą wcale wyglądać jak pancerne ściany psujące ogólny wygląd naszego domu.

naprawa rolet antywłamaniowychOtóż produkowane dziś rolety przeciwwłamaniowe mogą z powodzeniem pełnić także funkcję estetyczną, prezentują się bowiem znakomicie, a ich właściwości zwiększają znacząco bezpieczeństwo domu. Rolety mogą być wyposażone w system alarmowy, który poinformuje firmę ochroniarską w przypadku podjęcia próby włamania, a sygnał dźwiękowy uruchamiany natychmiast po próbie ich uszkodzenia skutecznie może odstraszyć nieproszonych gości. O czym należy jednak pamiętać, nasz system ostrzegawczy może wymagać regularnego serwisowania. Naprawa rolet antywłamaniowych rzadko jest koniecznością, niemniej warto dmuchać na zimne i przeprowadzić od czasu do czasu rutynową kontrolę w celu uniknięcia późniejszego rozczarowania. Rolety przeciwwłamaniowe charakteryzują się wyjątkową trwałością – są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na oddziaływanie wielu czynników atmosferycznych.

Co istotne, rolety mogą posiadać również specjalny system udający, że ktoś jest aktualnie w domu, podczas gdy my będziemy zażywali kąpieli słonecznych na plaży na drugim końcu świata – chodzi o to, że pod naszą nieobecność rolety automatycznie uniosą się i zamkną raz na jakiś czas, sprawiając wrażenie obecności właścicieli, zniechęcając tym samym potencjalnych złodziei przed podjęciem próby kradzieży.