okna na rolety

Rodzaje rolet materiałowych

Skuteczne przesłanianie okien w mieszkaniu jest bardzo ważne z kilku różnych względów. Przede wszystkim, ma to na celu podnoszenie poziomu prywatności w swoim własnym domu. Pozwala to także uchronić się skutecznie przed przypadkiem bardzo silnego nagrzewania się mieszkania od promieni słonecznych, zwłaszcza w czasie fal upałów.

Jakie są rolety materiałowe?

okna na roletyObecnie można wybrać jeden z wielu różnych sposobów na przesłanianie okien, w tym na przykład zasłony, żaluzje, czy też rolety. Szczególnie popularne stają się w ostatnim czasie najlepsze rolety materiałowe – łódź jest miastem, gdzie korzysta z nich coraz większa liczba osób. Przyczyną dynamicznie rosnącej popularności rolet jest fakt, że są one dostępne w wielu różnych rodzajach, więc każdy może znaleźć rodzaj, dostosowany do jego potrzeb. Pierwszym, bardzo popularnym rodzajem rolet materiałowych są rolety typu dzień – noc. Cechą charakterystyczną tego typu rolet jest fakt, że składają się one z naprzemiennie ułożonych pasów o charakterze transparentnym, oraz zaciemniających. Regulując ich rozstaw, można jednocześnie sprawić, że w pomieszczeniu będzie jaśniej, czy też ciemniej.

 

materiał na rolertyKolejny bardzo popularnym w ostatnim czasie rodzajem rolet materiałowych są rolety rzymskie, które cenione są przede wszystkim za bardzo wysoką estetykę tego rozwiązania. Rolety te nie są składane w rolkę, ale składają się z fałd materiału, które podczas zwijania tych rolet zaczynają się stopniowo na siebie nakładać. Taka konstrukcja tych rolet powoduje, że jest rozwiązanie niezwykle estetyczne które doskonale wpasowuje się w zupełnie różne style wykończeniowe różnych pomieszczeń. Bardzo ciekawym przykładem rolet materiałowych są te, które zwija się do specjalnej kasety. Ten rodzaj rolet pasuje do bardziej minimalistycznych wnętrz, gdyż po ich rozsunięciu, stają się one praktycznie niewidoczne chowając się całkowicie w specjalnej kasecie. Ostatnim, ale również bardzo popularnym rodzajem rolet materiałowych są wolnowiszące. Cechują się one najbardziej prostą konstrukcją, która jednak ułatwia ich demontaż w celu ich oczyszczenia czy też wyprania. Każdy z tych rodzajów rolet ma swoje grono zwolenników, którzy cenią ich poszczególne cechy.

W obecnym czasie coraz większe znaczenie zdobywają specjalne akcesoria, które służą do przysłaniania okien. Pośród nich szczególnym zainteresowaniem mogą się pochwalić zasłony, żaluzje, czy też rolety. Szczególnie te ostatnie są najbardziej zróżnicowane, umożliwiając ich zastosowanie w przypadku różnych pomieszczeń, wykończonych na różne sposoby.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę veodesign.pl!