przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia – dobra inwestycja

Właściciele domków jednorodzinnych poza miastem zawsze mają jeden problem, a jest nim magazynowanie nieczystości. Brak kanalizacji miejskiej sprawia, że trzeba się tym zająć na własną rękę. Jednak czasem bywa to kłopotliwe. Dawniej popularne były szamba. Dostępne są w wersji plastikowej (lżejsze, tańsze, mniej wytrzymałe) oraz w wersji betonowej (ciężkie, drogie, ale solidne), mają rózne wielkości.

Niedroga oczyszczalnia ścieków

przydomowa oczyszczalnia ścieków Im więcej domowników mieszka w budynku tym większe powinno być szambo. Jego montaż nie jest skomplikowany, jednak problemem jest jego oczyszczanie. Szambo trzeba często wypompowywać. Podczas pracy szambiarki zawsze unosi się nieprzyjemny zapach, a sama usługa nie jest taka tania, szczególnie jeśli musi być często przeprowadzana. Poza tym, jak kupi się za małe szambo to może ono wylewać i cuchnąć. Jaka jest alternatywa dla szamba? Najlepsza to zdecydowanie przydomowa oczyszczalnia ścieków w niskiej cenie. Koszty jej zakupu i montażu stale spadają, w związku z czym nie jest to już taka spora inwestycja jak dawniej. Dodatkowo wiele firm oferuje montaż w cenie zakupu. Jaki jest koszt utrzymania oczyszczalni przez jeden rok? Bardzo niski. Jedyne co trzeba zrobić to zakupic specjalny preparat aktywujący, którego koszt nie przekracza sto złotych na rok.

przydomowa oczyszczalnia ścieków Specjalny proszek wsypuje się bezpośrednio do toalety i spłukuje wodę, by spłynął on do oczyszczalni. Tam bakterie rozkładają zanieczyszczenia na wodę oraz zanieczyszczenia stałe, które osiadają na dnie. Obsługa przydomowej oczyszczalni jest zatem tania i bezproblemowa. Jedynie raz na dwa lata zaleca się czyszczenie przydomowej oczyszczalni w celu usunięcia zalegających zanieczyszczeń. Można zatem powiedzieć, że koszt utrzymania oczyszczalni przez dwa lata to koszt obsługi szamba przez jakieś dwa miesiące. Róznica jest zasadnicza i od razu widoczna. Poza tym oczyszczalnie wykonuje się z nowoczesnych, trwałych materiałów, przez co są one trwalsze niż zwykłe szamba. Podłączenie oczyszczalni do sieci kanalizacyjnej w domu nie jest bardziej skomplikowane niż podłączenie szamba, a otwór w ziemi wykonuje się tak samo. Warto zaznaczyć, że oczyszczalni z daleka w ogóle nie widać.

Plastikowa osłona znajdująca się na powierzchni ziemi może stapiać się w tło ogrodu (ma zielony kolor), poza tym jest lekka i niewielka. Za to ciężki właz do szamba wykonany z metalu jest o wiele większy i od razu rzuca się w oczy. Nie ma za to żadnych wątpliwości, że to przydomowa oczyszczalnia ścieków jest najlepszym wyborem dla właścicieli domków jednorodzinnych.