projektowanie wnętrz w trójmieście

Projektowanie trójmiejskiej kawiarni

Być może niektórzy zastanawiali się nad tym, jak to jest, że w dwóch kawiarniach, w których ceny poszczególnych ciast i napojów niewiele się między sobą różnią, istnieje taka różnica w ilości osób odwiedzających dany lokal? W jednej kawiarni zawsze jest duży ruch, a pustych stolików ze świecą szukać. W drugiej zaś wnętrze często świeci pustkami?

Jak stylowo zaprojektować kawiarnię?

projektowanie wnętrz w trójmieściePrzyczyna jest prosta – nie chodzi tutaj o cennik, który w obu przypadkach jest podobny, a o wystrój lokalu. Dla wielu odwiedzających naprawdę często liczy się pierwsze wrażenie, jakie zrobi na nich dana kawiarnia. Dlatego warto zadbać o to, aby było ono jak najlepsze. Projektowanie wnętrz w Trójmieście oferowane jest przez wielu dobrych architektów, które proponują w tym zakresie kompleksowe działania. Najpierw jednak musimy ustalić target naszej kawiarni – czy chcemy, aby większość odwiedzających stanowili młodzi ludzie, wybierający to miejsce na spotkania towarzyskie, czy może zakochane pary; a może ofertę skierujemy do starszych osób, przychodzących tutaj na spotkania biznesowe? Precyzyjne określenie targetu pozwoli nam na zaprojektowanie wnętrza w stylu, który będzie odpowiadał takiej grupie osób. Weźmy na przykład osoby organizujące spotkania biznesowe. W takim przypadku wnętrze powinno być stonowane, nowoczesne oraz eleganckie.

projektowanie wnętrz w trójmieścieW takiej kawiarni nie warto przesadzać z kolorami, lepiej wykorzystać dwie góra trzy barwy, które dobrze ze sobą skomponujemy. Meble powinny odznaczać się nowoczesnością, lepiej unikać niepotrzebnych zdobień i postawić na prostotę. Oczywiście to nie oznacza, że będziemy tracić na wygodzie, również nowoczesne meble potrafią być naprawdę komfortowe. Projektanci wskazują też, że prostota powinna charakteryzować również dodatki – zamiast koronkowych, zwiewnych firanek lepiej postawić na rolety rzymskie w jasnym kolorze, zamiast zaś abstrakcyjnych obrazów – na fotografie. W nowoczesnym wnętrzu dobrze sprawdzają się także lustra – możemy pokryć nimi duży fragment ściany, jeśli nasz lokal jest niewielki. W ten sposób optycznie go powiększymy.

Sztuczek projektantów jest jednak o wiele więcej, jeśli wybierzemy doświadczoną osobę do aranżacji wnętrz, z pewnością wykorzysta kilka z nich w naszym lokalu. Dzięki temu możemy uzyskać niesamowite efekty za niewielkie pieniądze. Sztuka projektowania wnętrz może sprawić, że nasza kawiarnia przyciągnie nowych klientów, którym spodoba się jej aranżacja. Większość z nich być może zostanie z nami na stałe – dlatego warto zainwestować w pięknie wyglądające wnętrze kawiarni.