odkurzacz profesjonalny

Profesjonalny odkurzacz wykorzystywany w przemyśle

Zgodnie z obecnie funkcjonującymi przepisami z zakresu BHP każdy zakład zatrudniający pracowników musi przestrzegać wiele norm związanych z czystością, która musi występować na każdym stanowisku pracy. Wiele przedsiębiorstw w trakcje jednej zmiany generuje wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń które muszą zostać usunięte w profesjonalny i przede wszystkim bezpieczny sposób.

Odkurzacz dla profesjonalistów

odkurzacz profesjonalnyW tym celu wykorzystywane są profesjonalne odkurzacze przeznaczone do przemysłu. Profesjonalne urządzania sprzątające w branżach przemysłowych są to wyspecjalizowane urządzenia posiadające ogromną moc ssącą generowaną przez duże silniki. Nie posiadają one dużej mocy ponieważ wszystkie te parametry ustandaryzowane przez Unię Europejską. Moc silnika zamontowanego w urządzeniach sprzątających nie może być większa niż 900 Wat. Zatem odkurzacz profesjonalny musi generować ogromne podciśnienie. Dla profesjonalnych odkurzaczy wykorzystywanych w przemyśle zadowalającym parametrem jest dwa tysiące Paskali. W bardzo wielu przypadkach tego typu urządzenia są odkurzaczami mogącymi zasysać zarówno zanieczyszczenia mokre i stałe. Nowoczesna technologia całkowicie wyeliminowała worki dzięki czemu eksploatacja urządzenia znacznie się wydłużyła.

odkurzacz profesjonalnyFunkcję ochrony elementów elektronicznych przejęły specjalne filtry instalowane na miejsce wcześniej wykorzystywanych worków. Jeśli odkurzacz nie posiada dwóch osobnych komór w momencie gdy rozpoczynamy proces usuwania materiałów mokrych w miejscu filtra należy umieścić specjalną gąbkę odpowiedzialną za pochłanianie płynu. W przypadku usuwania zanieczyszczeń mokrych należy pamiętać, że nie mogą one być w żaden sposób łatwopalne. Najdrobniejsza iskra wytworzona przez silnik odkurzacza mogłaby spowodować zapłon i uszkodzić całe urządzenie. Odkurzacz profesjonalny wykonany jest z bardzo wytrzymałych kompozytów odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz zarysowania. Obsługa takiego odkurzacza nie różni się niczym od standardowych urządzeń wykorzystywanych na co dzień w gospodarstwach domowych. Profesjonalne odkurzacze przemysłowe są obecnie jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego zakładu pracy. Dzięki ich nieustannemu funkcjonowaniu praca wykonywana jest przede wszystkim w warunkach bezpiecznych dla zdrowia oraz życia.

Należy jednak pamiętać o ich regularnym serwisowaniu oraz opróżnianiu zbiorników gromadzących zanieczyszczenia. Ich ceny są bardzo zróżnicowane i w większości zależne od rodzaju zastosowanych technologii oraz wielkości zamontowanego zbiornika.