siatka cieniująca

Odpowiednie zabezpieczenie upraw – siatka cieniująca

Wiosną, kiedy przychodzi czas na uprawianie naszych ogródków, sianie i sadzenie, czeka nas naprawdę wiele pracy. Dlatego warto by było zrobić wszystko na tyle dobrze, żeby nie musieć poprawiać, a już tym bardziej robić jeszcze raz. W tym przypadku bardzo ważne dla nas będzie odpowiednie zabezpieczenie terenu, na którym mamy swój ogród.

Siatka cieniująca jest bardzo przydatna

siatka cieniującaPrzydatne okażą się siatki ogrodzeniowe, których szeroki wybór na pewno zaspokoi nasze potrzeby. Do ogrodzenia całości możemy użyć siatki wykonanej z drutu, pokrytej powłoką. Na pewno ochroni ona nasze rośliny przed przybyciem niechcianych zwierząt na przykład z sąsiedniego lasu, czy też psów sąsiadów. Jest jeszcze jeden rodzaj siatki, która z pewnością okaże się również bardzo potrzebna, jest to siatka cieniująca. Możemy nie wiedzieć jak wygląda. Żeby jak najlepiej ją zobrazować dobrym porównaniem będzie siatka do pakowania. W zasadzie wykonana z podobnego materiału a i wielkość oczek nie różnie się diametralnie. Taką siatę możemy użyć do zabezpieczenia drzew przed ptakami. Jednak ostatnio ludzie stosują ją również wysiewając nowy trawnik. Umieszczają ją w odpowiedni sposób, aby uniemożliwić dostęp kretów do powierzchni ziemi. Jest to jak najbardziej świetne jej wykorzystanie.

Użycie wymienionych siatek w określony sposób zapewni nam osiągnięcie naprawdę wysokich plonów. Nie będziemy musieli tracić czasu na odpędzanie zwierząt i ptaków. Nie będzie to nas dużo kosztować, więc jak najbardziej warto zastanowić się nad odpowiednim zabezpieczeniem upraw.