rekuperatory

Nowoczesna rekuperacja z Poznania

Sezon grzewczy często kojarzy nam się z ogromnymi wydatkami, które musimy ponieść posiadając własny dom. Koszta ogrzewania często są niesamowicie wysokie, dlatego też mocno obawiamy się tego okresu roku. Wszystko oczywiście zależne jest od posiadanych przez nas instalacji, które mogą się diametralnie od siebie różnić.

Rekuperatory niesamowicie wydajne

rekuperatory Często niewydajne ogrzewanie wiąże się z wieloma kwestiami, które nie są odpowiednio dopełnione i razem składają się na bardzo niewydajną całość, która generuje niesamowicie wysokie koszta. W wielu przypadkach wynika to ze słabego systemu grzewczego cechującego się bardzo małą wydajnością, przez co niewielka ilość ciepła przekazywana jest do samego wnętrza. Nieszczelna, lub niewłaściwie izolowana instalacja grzewcza wytwarza duże straty ciepła, które bezpowrotnie znikają w trakcie jego transportowania do grzejników poprzez różnego rodzaju systemy. To jednak nie ogrzewanie odpowiada za ogromne wychłodzenie domów w czasie zimy, gdyż takie mało wydajne działa po prostu wolniej i mniej intensywnie, jednak jest w stanie ogrzać takie domostwo.

rekuperatory Znacznie większym problemem jest system wentylacyjny. W starych domach korzystano tylko z wentylacji grawitacyjnej, która korzysta z niedoskonałości budynków aby zmaksymalizować wymianę powietrza pomiędzy wnętrzem, a dworem. Tego typu system działa na zasadzie różnicy ciśnień, gdzie pomiędzy dwoma punktami przenoszone jest powietrze o różnych temperaturach. Nim większa różnica, tym intensywniejsza jest taka wymiana, dlatego też domy te niesamowicie mocno wychładzane są zimą. Znakomitym sposobem na pozbycie się tego problemu są nowoczesne rekuperatory z Poznania, które także tworzą niesamowicie wydajny system wentylacyjny, który określa się mianem mechanicznego. W przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej, ta wykorzystuje odpowiednie maszyny – rekuperatory, które pozwalają na skuteczną wymianę powietrza pomiędzy wnętrzem budynku, a dworem. Największą zaletą tych nowoczesnych maszyn jest system odzyskiwania ciepła, który pozwala im na skuteczne zapobiegnięcie stratom cieplnym. Tego typu maszyny z górnej półki mają skuteczność zbliżoną do stu procent, co jest wynikiem niesamowicie dobrym.

Dzięki temu jesteśmy w stanie w ogromnym stopniu zmniejszyć wydatki związane z ogrzewaniem w sezonie grzewczym. Często w wielu przypadkach, oszczędność nawet rzędu parunastu procent to zaoszczędzone paręset złotych, które możemy ulokować gdzieś indziej, a nie bezpowrotnie tracąc, dosłownie paląc je w piecu w postaci paliwa używanego przy ogrzewaniu.