pranie ekstrakcyjne

Na czym polega pranie ekstrakcyjne?

Pranie dywanów czy też wykładzin dywanowych i tapicerki może się okazać bardzo wymagające. Na pewnych materiałach tekstylnych zabrudzenia mają bowiem tendencję do utrwalania się, co znacznie utrudniać może ich skuteczne oczyszczenie. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem okazać się może pranie ekstrakcyjne, cieszące się zresztą coraz większą popularnością.

Dlaczego ta metoda stała się tak popularna?

pranie ekstrakcyjne wykładzinMetoda ta jest obecnie powszechnie wykorzystywana do prania oraz czyszczenia dywanów, jak również wykładzin i tapicerki meblowej. Metoda ta swoją skuteczność opiera na rozpyleniu na tkaninę roztworu wody z odpowiednio skutecznym środkiem czyszczącym. Następnie zazwyczaj doprowadza się do odsysania w ten sposób zneutralizowanych zabrudzeń. Dzięki zastosowanemu środkowi czyszczącemu dochodzi bowiem do ich rozpuszczenia. Jeżeli chodzi o pranie ekstrakcyjne wykładzin to nie trzeba się obawiać również nadmiernego zawilgocenia czyszczonego materiału. Wszystko dzięki temu, że użyta w celu takiego prania niewielka wilgoć jest w stanie bardzo szybko odparować. Jednocześnie pozwala na bardzo dogłębne czyszczenie dywanów, wykładzin czy też tapicerki meblowej umożliwiając ich skuteczne odświeżenie. Wykorzystywane w takich właśnie celach środki czyszczące powinny być jednak możliwie jak najlepszej jakości.

pranie ekstrakcyjnePowinny być one dostosowane również do aktualnie czyszczonej tkaniny, aby nie spowodować jej odbarwienia czy też innych uszkodzeń. Dobrym pomysłem jest przetestowanie działania danego środka na małym fragmencie oczyszczonej następnie tkaniny. Prawidłowe dobranie wykorzystywanych środków daje większą pewność skutecznego usunięcia najbardziej utrwalonych zabrudzeń przy pozostawieniu uczucia świeżości oraz czystości. Wykorzystywane do prania ekstrakcyjnego środku cechują się posiadaniem wszystkich wymaganych obecnie certyfikatów oraz świadectw technicznych. Dzięki temu ich działanie jest bezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. Wysokiej jakości środki do prania ekstrakcyjnego nie będą wywoływać alergii ani podrażnień skóry u użytkowników. Pranie ekstrakcyjne należy do tych metod, które są wykorzystywane szczególnie często podczas prania dywanów, wykładzin czy też tapicerki.

Wspomniana metoda doskonale radzi sobie z neutralizowaniem oraz usuwaniem nawet mocno utrwalonych zabrudzeń. Wykorzystywane do prania ekstrakcyjnego środki powinny się wyróżniać przede wszystkim odpowiednim dostosowaniem do oczyszczanej powierzchni. Ich działanie musi zostać sprawdzone na niewidocznym na co dzień fragmencie danej tkaniny.