Monitoring – przydatne informacje

Bezpieczeństwo jest rzeczą ważną dla każdego. Chronimy nie tylko swoją rodzinę i bliskich, ale także nasz dom, samochód, dobytek. Nic zatem dziwnego, że wiele firm stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje różnego typu systemy mające podnieść poziom bezpieczeństwa. Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych należy zdecydowanie system monitoringu.

Na jakie kamery się zdecydować?

monitoring w małopolskimKamery umiejscowione we właściwych miejscach sprawią, że akt wandalizmu, włamanie, czy pobicie zostanie uwiecznione na taśmie lub zapisie cyfrowym. Zatem jeśli dojdzie do przestępstwa to sprawca zostanie szybciej złapany. Świadkowie nie zawsze są na miejscu, a nawet jeśli ktoś zobaczy np. włamywacza to nie zawsze jest w stanie go właściwie opisać, a bez tego policja będzie bezradna. Zdecydowanie lepiej jest przynieść zapis z kamery. Oczywiście przestępcy też bywają pomysłowi i próbują jakoś obejść ten system. Zakładają kominiarki, bluzy z kapturem, czapki z daszkiem, czy ciemne okulary które mają uniemożliwić ich identyfikację. Na szczęście technika kryminalistyczna poszła do przodu i można poznać osobę po jej wzroście, posturze, chodzie, czy innych znakach szczególnych.

monitoring w woj. małopolskim Obraz też jest na tyle dobry że może ukazać na zbliżeniu charakterystyczny kolczyk, tatuaż, czy naszywkę na plecaku. To także pomaga w identyfikacji sprawcy. Ważne jest też to, by monitoring w małopolskim był prawidłowo zamontowany. Sprawcy przestępstw często zawczasu robią ,,obchód” i patrzą czy w pobliżu są kamery. Starają się ich unikać lub też zasłaniają je lub zachlapia farbą by nic nie nagrywały. Czasem przecinane są kable zasilające kamery. Czy nie da się temu przeciwdziałać? Na pewno warto zainwestować w monitoring który w przypadku braku zasilania z sieci energetycznej może nadal działać na generatorze, przynajmniej przez jakiś czas. Warto zamontować kamery dosyć wysoko, w trudno dostępnym miejscu tak by przestępca nie mógł do niej sięgnąć.

Nowoczesne kamery mają też systemy obrotowe – w związku z czym mogą się przesuwać na boki, czasem też w osi góra-dół. Przestępca nie musi o tym wiedzieć, więc uzna, że ominął kamerę szerokim łukiem, a tak naprawdę ona będzie podążać za nim. W ten sposób monitoring zawsze będzie skuteczny. System monitoringu warto zastosować w domu, bloku, przedsiębiorstwie, czy na magazynie. W ten sposób odstraszy się przestępców, a w razie dokonania czynu zabronionego będzie łatwo zidentyfikować sprawcę na nagraniu z kamery. Dobry monitoring to podstawa bezpieczeństwa dla osób oraz mienia.