Moda na szkło

szklane ścianySzklane elementy różnych rozmiarów są coraz popularniejsze we współczesnych aranżacjach wnętrz i w architekturze. Tafle szkła zamiast ścian zewnętrznych i ogromne okna zacierają granicę między budynkiem a jego otoczeniem, otwierają go na świat i dostarczają dużych ilości światła. Podobnie dobry wpływ na przestrzenność mają szklane ścianki i przepierzenia wewnątrz budynków.

Moda na szkło sięga także wykończenia wnętrz i ich wystroju. Dekoracyjne panele na ścianach, blaty, fronty szafek, gablot i witryn, balustrady, nawet szklana mozaika – to wszystko pozwala zachować wrażenie przestrzeni we wnętrzu i atmosferę nowoczesności. Dodatkowo pozwala łączyć stare z nowym, nadając przedmiotom oryginalnego charakteru, np. szklany blat przy zabytkowym kutym stoliku lub nowoczesny klosz przy starej lampie.

Zmiany nie omijają także łazienek: coraz popularniejsze stają się przezroczyste kabiny prysznicowe, pasujące szczególnie do małych wnętrz, ponieważ ich nie przytłaczają. Intrygujący dodatek stanowią także szklane umywalki. Pamiętając, że szkło może być nie tylko przezroczyste, ale i matowe, a także kolorowe, uzyskujemy niezliczoną ilość możliwych zastosowań w aranżacji wnętrz.

wyjście na taras

szklana balustrada  szklana balustrada

szklany blat

szklany blat

szklana umywalka

szklana lampa

szklana lampa