ortopedyczny materac 120x180

Materac o właściwościach ortopedycznych

Osoby, które zmagają się z bólami kręgosłupa lub niedawno przeszły ciężki zabieg chirurgiczny, z pewnością poszukują takiego materaca na łóżko, który będzie charakteryzował się właściwościami ortopedycznymi. Czy jego znalezienie jest możliwe? Na rynku dostępny jest szeroki wybór materacy, nie wszystkie są jednak dobre.

Cechy dobrych materacy ortopedycznych

ortopedyczny materac 120x180Niektóre po prostu charakteryzuje słaba jakość, która sprawia, że wyrób odkształca się po średnio długim czasie eksploatacji. Podczas leżenia zaś „zapadamy się”, co powoduje rano dolegliwości bólowe ze względu na niewłaściwą pozycję dla kręgosłupa. To wszystko prawdziwe minusy. Jednakże jeżeli dobrze przejrzymy ofertę polskich producentów materacy, uda nam się znaleźć wyroby, które cechują się oczekiwanymi właściwościami ortopedycznymi. Jakie to materace? Taki ortopedyczny materac 120×180 wykonany jest najczęściej z kombinacji dwóch pianek. Z jednej strony wkład stanowi pianka wysokoelastyczna HR 35 kg/m3, z drugiej zaś – pianka termoelastyczna, potocznie nazywana pianką leniwą. Ta druga odznacza się elastycznością punktową – to sprawia, że warstwa nie zachowuje się jak całość, a w każdym pojedynczym punkcie inaczej dopasowuje się do użytkownika. Dzięki temu niezależnie od pozycji przyjętej do snu, cały czas materac jest idealnie dostosowany do kształtu naszego ciała.

ortopedyczny materac 120x180Również pianka wysokoelastyczna HR zapewnia oczekiwane właściwości, jest jednak nieco twardsza. Jest to jednak także zaleta – oznacza to bowiem, że z dwóch stron materaca mamy inną twardość. Jeżeli lubimy wysoki poziom twardości, wybieramy stronę z pianki HR, jeżeli zaś zależy nam na średniej twardości – śpimy na stronie z pianką leniwą. Wybierając materac ortopedyczny, możemy liczyć na naprawdę wysoki komfort snu. Równocześnie duże znaczenie mają takie cechy materaca jak odpowiednia wentylacja. Zastosowane materiały nie absorbują potu, dlatego taki materac łatwo też utrzymać w czystości, a skóra użytkownika zawsze oddycha mimo kontaktu z materacem. Alergicy nie muszą obawiać się problemów związanych z użytkowaniem takiego wyrobu, ponieważ zarówno zastosowane pianki, jak i pokrowiec, charakteryzują się właściwościami antybakteryjnymi i antyalergicznymi, dzięki czemu nie ma obaw o roztocze czy inne mikroorganizmy.

Dodatkową zaletę niesie ze sobą zastosowanie ekstraktu z aloesu, który ma właściwości regeneracyjne i poprawia krążenie krwi u osoby leżącej. To właśnie cechy, które posiada dobry materac ortopedyczny i takiego wyrobu na rynku powinniśmy szukać, aby cieszyć się oczekiwanym komfortem snu.