rekuperacja

Lepsza jakość powietrza dzięki rekuperacji

Nie każdy mieszkaniec Śląska zdaje sobie sprawę jaka jest jakoś powietrza w jego okolicy. Poprzez tereny uprzemysłowione i wiele szkodliwych substancji każdy jest zmuszony do poszukiwania nowych sposobów na uzyskanie powietrza o lepszej jakości i mniejszym zanieczyszczeniu.

Rekuperacja łączona z wentylacją

rekuperacjaW nowo wybudowanych domach coraz częściej spotyka się systemy wentylacji mechanicznej, które dają wiele korzyści wpływających nie tylko na dopływ czystego powietrza, ale również energooszczędność. Niewielkim kosztem można zapomnieć o wietrzeniu domu i wpuszczaniu do środka tych wszystkich alergenów i zanieczyszczeń wraz z powietrzem. Dbając o swoje zdrowie warto mieć na uwadze powietrze jakim się oddycha. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna w domach znajdujących się na Śląsku na pewno nie przyniesie pozytywnych skutków. Coraz więcej mieszkańców decyduje się na montaż wentylacji mechanicznej z wieloma systemami pozwalającymi utrzymać sterylność i czystość. Rekuperacja ze śląskiego stanowi dodatek łączony z wentylacją, który wzmacnia efekt wentylacji. System rozłożony po całym domu łączy ze sobą wszystkie pomieszczenia. Kanały prowadzą do głównego urządzenia, które musi posiadać ujście powietrza na zewnątrz, by podczas filtracji wydzielać szkodliwe substancje na zewnątrz.

rekuperacjaSpecjalistyczne filtry pozwalają nie tylko usunąć pył i kurz, ale również wiele alergenów. Połączenie tego z rekuperacją wpływa na energooszczędność domu. Rekuperator jest urządzeniem, które pozyskując świeże powietrze dokonuje wymiany ciepła z powietrzem wydalanym. Dzięki temu świeże i czyste powietrze dostarczane do domu nie jest wychłodzone i zapewnia komfort termiczny. Dowolne ustawienie temperatury wpływa na utrzymanie jednolitego ciepła w każdym pomieszczeniu, co ogranicza koszty ogrzewania centralnego. Dużym plusem jest to, że w okresie letnim nie trzeba narażać się na wpadanie dużej ilości owadów do domu. Wystarczy zmniejszyć temperaturę na sterowniku, by utrzymać przyjemny chłód w mieszkaniu ograniczając otwieranie okien. Jest to wygodne rozwiązanie zarówno na okres grzewczy, jak i letni, który poza świeżym powietrzem daje wiele innych korzyści.

Rekuperacja cały czas zyskuje na popularności, zwłaszcza w domach energooszczędnych. Dodatkowe źródło ciepła pozyskiwanego z powietrza wpływa na mniejsze opłaty za ogrzewanie, ale również poprawia samopoczucie i zdrowie. W rejonie śląskim warto pomyśleć nad instalacją systemu, aby ograniczyć szkodliwe substancje emitowane do powietrza przez fabryki, które później przedostają się do domów.