Jak kupić idealny materac?

Z uwagą kupujemy meble wypoczynkowe, krzesła i samochody, z których codziennie korzystamy krócej, niż wynosi czas trwania naszego snu. Warto jednak zapewnić sobie komfort odpoczynku w nocy, aby sen przyniósł nam zasłużony odpoczynek oraz relaks. Jak tego dokonać? Wybierając odpowiedni dla nas materac.

Wybór odpowiedniego materaca

materacNa rynku dostępne są materace o różnych rozmiarach i właściwościach. Materac zawsze warto wybierać osobiście, w sklepie stacjonarnym, ale móc zapoznać się z ofertą i co najważniejsze – przetestować wybrane modele. W tym celu można poradzić się sprzedawcy lub po prostu skorzystać z możliwości ułożenia się na materacach wystawowych. Z reguły są one dobrze przygotowane do testowania przez klientów – posiadają zabezpieczenia higieniczne w miejscu na głowę i stopy, zatem bez obaw można się na nich położyć nawet bez zdejmowania butów. Wybrane materace warto testować spokojnie i bez pośpiechu – to wybór na co najmniej kilka lat. Wiele osób ma jednak trudności z decyzją, jaka twardość materaca jest dla nich odpowiednia i zdarza się im intuicyjnie wybrać model zbyt twardy lub zbyt miękki. Źle dobrany materac to udręka dla kręgosłupa i przyczyna złego porannego samopoczucia.

materacJak zatem uniknąć popełnienia błędu? Wystarczy w sklepie wykonać prosty test, polegający na sprawdzeniu tego, jak nasze ciało reaguje na różne materace. W ramach testu trzeba położyć się płasko na wybranym modelu. Po chwili, gdy ciało się rozluźni, należy spróbować wsunąć dłonie pod plecy na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa Jeśli dłonie nie napotkają na opór i bez wysiłku możemy je wsunąć pod plecy – materac jest zdecydowanie zbyt twardy. Jeśli z kolei wsunięcie dłoni pod plecy jest bardzo trudne, to dany model jest dla nas za miękki. Idealny materac to taki, który pozwala wykonać to ćwiczenie z odczuciem delikatnego, ale lekko odczuwalnego oporu. Taki wynik sugeruje, że nasze ciało spoczywa na materacu, który podpiera je w zdrowy i efektywny sposób. Dzięki używaniu dobrze dobranego materaca mięśnie rozluźniają się, kręgosłup odpoczywa i ciało może skutecznie odpocząć po trudach jednego dnia oraz przygotować się do nadejścia kolejnego.

Efektywny sen to podstawa zachowania zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Udany, mocny sen wymaga odpowiedniego przygotowania. Powszechnie wiadomo, że przed snem warto się wyciszyć, zjeść lekką kolację i unikać zdenerwowania. Należy jednak pamiętać, by w 100% zadbać o otoczenie, w którym śpimy, w tym także o nasze materace. Warto przed zakupem wykonać w sklepie prosty test, aby podarować sobie doskonały materac i zdrowy sen.

Więcej informacji na stronie: e-zimpaz.pl