Meble na wymiar

Jakie meble dominują obecnie w aranżacjach?

Z sezonu na sezon w aranżacjach wnętrz pojawiają się nowe nurty lub powraca się do trendów sprzed lat. Dotyczą one różnych pomieszczeń i często nasilają się z roku na rok. Nie muszą dotyczyć jedynie samej strony wizualnej, ale też kilku innych kwestii. Obecnie za modne wnętrze uznaje się przede wszystkim takie, które jest funkcjonalne i dobrze spełnia swoje zadania.

Meble na wymiar – dobry pomysł?

Meble na wymiarZaczęliśmy zdecydowanie stawiać na rozwiązania na przynajmniej kilka sezonów, a nie jedynie chwilowe. Dominują nieoczywiste kolory takie jak miedzie, brudne zielenie czy fiolety oraz ponadczasowe złoto. Zwłaszcza meble do salonu stały się bardziej geometryczne i coraz częściej wykończone przeszkleniami. Wówczas mile widziane jest też ciepłe oświetlenie, które podkreśli szkło wieczorami. Trudno oprzeć się wrażeniu, że trendy w meblarstwie zmierzają w kilku różnych kierunkach. Sami architekci i dekoratorzy z Nowego Sącza uprzedzają, by nie mieszać ze sobą zbyt dużej ilości nowości i stylów jednocześnie, ponieważ najważniejsze jest to, by w mieszkaniu było widać charakter właścicieli. Można także zauważyć, że produkcja mebli skupia się obecnie na bielach i jasnym drewnie lub ich różnych konfiguracjach. Nadal dużą popularnością cieszą się meble na wysoki połysk, jednak coraz częściej staramy się przełamać je drewnianymi wstawkami. Zwracamy też bardzo dużą uwagę na rolę światła, decydując się na zróżnicowane punkty świetlne lub listwy led pod półkami lub kredensami. Meble na wymiarZdecydowanie też doceniamy otwarte przestrzenie i przestajemy ograniczać się ścianami. Łączymy salon, jadalnię i kuchnię w jedno pomieszczenia, co z drugiej strony jest znacznie trudniejsze w aranżacji. Meble do salonu są zdecydowanie bardziej rozproszone niż kiedyś. Decydujemy się na punkty rozmieszone w różnych miejscach pomieszczenia – wiszące, stojące, na kółkach, wyższe lub niższe. Daje to zdecydowanie ciekawsze wrażenie wizualne niż popularne kiedyś meblościanki zajmujące powierzchnię całej ściany. Znacznie częściej też decydujemy się na ingerencję projektanta, co doskonale odzwierciedlają kuchnie na wymiar.

To zaś łączy się ze wspomnianą już funkcjonalnością, którą mają spełniać wszystkie pomieszczenia. Jeśli chodzi o meble dziecięce to tutaj z jednej strony dominują pastele, a z drugiej odważne, nasycone barwy. Pewne jest natomiast to, że staramy się w maksymalny sposób wykorzystać przestrzeń, a z drugiej strony jej nie zagracać. Często więc wdrażamy rozwiązania piętrowe – jak chociażby łóżko na komodzie – by zyskać na podłodze przestrzeń do zabawy.

Więcej o meblach można znaleźć na: http://inter-styl.com.pl