Jaki stół do jadalni wybrać?

Stół jest jednym z najważniejszych mebli w jadalni. To właśnie na nim spożywa się posiłki oraz spędza czas z rodziną. Gdyby nie było stołu, nie było by jadalni. Dlatego wybór odpowiedniego stołu nie jest wcale taki łatwy. 

Stoły do jadalni mogą być wykonane z różnych materiałów:

  • drewna,
  • szkła,
  • sklejki.

Jeśli mamy dużą rodzinę, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybór stołu stoły do jadalnirozkładanego, który w zależności od potrzeby może zmieniać swój rozmiar. Jednak na taki stół potrzebna jest odpowiednia ilość miejsca. Przykładowo jeśli chcemy zainwestować w stół rozkładany dla ośmiu osób, to zajmować on będzie około 12 metrów kwadratowych. Stół w jadalni powinien być odsunięty od ścian oraz innych mebli o około 60 centymetrów.

Jeśli mamy mniej miejsca, to lepszym rozwiązaniem będzie stół okrągły. Takie stoły bardzo dobrze reprezentują się na środku pomieszczenia. Zaletą takich stołów jest równoważny podział miejsc, nikt nie będzie siedział na ważniejszym miejscu, od innego.

Jednak stoły prostokątne są bardziej uniwersalne. Można je zarówno umieścić na środku jadalni, jak i w narożniku. Minusem są ostre kąty. W tym przypadku można zainwestować w stół o zaokrąglonych narożnikach. Stoły o opływowym kształcie można kupić zarówno nowoczesne lub tradycyjne. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, co nam pasuje do wnętrza.

 

 

stoły do jadalni