zraszacze Rain Bird

Jak wybrać zraszacz do ogrodu?

Podlewanie ogrodu do czynność nużąca, monotonna i czasochłonna. Stanie w jednym miejscu z wężem w dłoń, czy też chodzenie do kranika by napełnić znowu konewkę to mało przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasu. Na szczęście obecnie jest wiele ciekawych produktów ogrodniczych, dzięki którym szybko i bez naszego udziału jest możliwe nawodnienie nawet ogromnej działki.

Polecane niezawodne zraszacze

zraszacze Rain BirdJest to możliwe przede wszystkim dzięki zraszaczom. To automatyczne elementy systemu nawadniającego, które są niezawodne, skuteczne i nie tak drogie. W sklepach ogrodniczych można kupić między innymi nowoczesne zraszacze Rain Bird, posiadające wieloletnią gwarancję producenta. Warto jest inwestować w solidne produkty z wytrzymałych tworzyw, bo dzięki temu wiemy, że zraszacze nie zniszczą się nawet przez wiele lat. Jakie zraszacze są do wyboru? Najtańsze są zraszacze wahadłowe. To takie podłączane do węża ogrodowego, które przesuwają się z jednej strony na drugą. Dają dosyć długi strumień wody, w związku z tym szybko można nimi podlać duży teren. Poza tym taki zraszacz zostawia drobne kropelki wody, strumień jest cienki i delikatny, przypomina deszcz. W związku z tym taki zraszacz przyda się nawet przy podlewaniu ogródka warzywnego, czy kwiatów. Dostępne są też zraszacze statyczne, czyli takie które stale psikają wodę w jedną stronę. Sprawdzają się tam, gdzie są zasadzone lubiące dużą ilość wilgoci rośliny. Zraszacze obrotowe mają zakres psikania wodą 360 stopni, obracają się wokół własnej osi. Dzięki temu tez można szybko podlać bardzo duży obszar.

zraszacze Rain BirdJednak jeśli instalujemy zraszacze przy tarasie, czy altance ogrodowej to nie chcemy by zostały one zmoczone. Wtedy lepsze będą zraszacze kątowe które można dowolnie ustawiać. Mogą psikać wodą na węższym lub szerszym obszarze, zależnie od zapotrzebowania. Zwykle można tez je ustawić tak, by nawadniały teren wokół siebie lub by psikały strumieniem wody statycznie. Warto wspomnieć, że są zraszacze stawiane na trawie np. wahadłowe, montowane w ziemi, ale wystające lub tez wynurzalne, czyli takie które są schowane w ziemi i wychodzą na wierzch kiedy aktywuje się tryb podlewania. Dzięki temu nie można o nie zahaczyć np. podczas koszenia trawnika, czy tez nie potknie się o nie.

Reasumując, dzięki zraszaczom podlewanie przydomowego ogrodu staje się proste, łatwe, przyjemne i szybkie. Zraszacze są wytrzymałe, trwałe, rzadko ulegają awariom, więc na pewno warto jest w nie zainwestować. Na szczególną uwagę zasługują modele wynurzalne i kątowe, najgorsze będą modele wahadłowe.