nowoczesny dach

Ile może kosztować nowy dach?

Utworzenie dachu jest bardzo ważnym etapem, który wykonuje się zawsze w przypadku budowy nowego domu. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie koszty są z tym związane, oraz jak ewentualnie można obniżyć ich wysokość. Koszty związane z budową dachu należy podzielić na koszty robocizny, oraz koszt zakupu niezbędnych materiałów budowlanych.

Specyfikacja nowoczesnego dachu?

nowoczesny dachWarto bowiem pamiętać, że w przypadku budowy zupełnie nowego domu, trzeba liczyć się nie tylko tylko z zakupem blachy i dachówek, ale także i szeregu akcesoriów montażowych, a także materiałów do tworzenia konstrukcji nośnej całego dachu. Wydaje się jednak, że obecnie koszty te z roku na rok wzrastają, jeśli chodzi o zupełnie nowe dachy garwolin jest miastem, gdzie można zlecić ich budowę wielu różnym firmom. Bazując na danych zebranych w 2021 roku, koszty te prezentują się następująco: jeśli chodzi o utworzenie więźby dachowej, będącej konstrukcją nośną dachu, to koszty te dochodzą 40 zł za m/2. Pokrycie dachu odpowiednią folią izolacyjną, czyli membraną, to koszty dochodzące do 10 zł za m/2. Montaż blachodachówki, to koszty dochodzące do 30 zł za m/2. Jeśli chodzi o montowanie dachówek ceramicznych, to koszty te dochodzącą do 70 zł za m/2.

nowoczesny dachTutaj należy pamiętać o tym, że koszty te zależą również od rozmiarów zastosowanych dachówek. Do opisywanych wcześniej kosztów robocizny, należy oczywiście zaliczyć także i koszt zakupu odpowiednich materiałów budowlanych. Ceny zakupy kroki dachowych obecnie dochodzą nawet do 1000 zł za m/3. Cena folii dachowej tańsze jakości to 6 zł za m/2. Jeśli chodzi o cenę zakupy dachówek, to w zależności od jej rodzaju, ceny kształtują się w zakresie od 25 zł do nawet 100 zł za m/2. Ceny blachodachówki są nieco mniejsze i dochodzą maksymalnie do 80 zł za m/2. Do tego trzeba doliczyć również ewentualny koszt zakupu systemu rynnowego, oraz jego montażu. Trzeba się liczyć również z tym, że ceny te zmieniają się dynamicznie. Kluczowe jest również zamówienie ich odpowiednio wcześnie, aby nie napotkać na żadne problemy z dostępnością materiałów, jak również z uzgodnieniem terminu prac z dekarzem.

Koszty budowy dachu są bardzo wysokie. Wszystko z tego względu, że ceny materiałów budowlanych, jak też i samej robocizny, dynamicznie rosną. Z drugiej jednak strony, na budowie dachu nie warto oszczędzać, ze względu na jego bardzo istotną rolę. Dlatego też, lepiej jest zapłacić więcej, ale za to nie martwić się o trwałość dachu nawet w tym przypadku, gdy napotka się ekstremalne warunki pogodowe. Warto również zlecić wybudowanie dachu profesjonalistom.