garnek na kuchence

Garnki z nierdzewnych tworzyw — jakie mają zalety?

Garnek to podstawowe naczynie kuchenne, które znajduje się aktualnie w każdej kuchni. Służy do gotowania, duszenia, podsmażania oraz przechowywania potraw. Tradycyjny garnek wyposażony jest w dwa boczne uchwyty, oraz przykrywkę — wykonany z różnych tworzyw oraz w różnych kształtach. Jeśli szukamy wytrzymałych garnków do swojej kuchni, mamy do dyspozycji bogatą ofertę różnych marek.

Co warto wiedzieć przed ich zakupem?

garnekWażne jest, aby garnki posiadały takie cechy, które spełnią nasze oczekiwania. Polecane garnki stalowe KINGHOFF są jedną z popularniejszych opcji, jakie wybierają klienci. Dlaczego? Pierwszą cechą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest oczywiście wygląd. Stal zawsze prezentuje się w kuchni bardzo dobrze — będzie cieszyć oczy tych, którzy chcą wnieść do kuchni nieco elegancji. Nie można również zapomnieć, że stal to materiał nie tylko estetyczny, ale także wytrzymały. Odporny na korozję, odkształcenia i zarysowania wynikające z codziennego użytkowania, a także na niskie i wysokie temperatury. Garnki stalowe nie posiadają powłoki, dlatego nie można z nich nic zedrzeć, a tym samym nie wymagają delikatności, więc można do nich używać specjalne przybory do gotowania. Wiele marek dba również o to, by posiadały wielowarstwowe dno — naczynia tego typu jeszcze lepiej rozprowadzają ciepło i je absorbują.

garnek na kuchencePonadto stalowe garnki są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, możne je myć nawet w zmywarce. Garnki ze stali kupić można osobno, bądź w zestawie. W takich praktycznych kompletach przygotowywanie wieloelementowych posiłków będzie można przyrządzać w tym samym czasie. Niektóre z modeli, można również zastosować do pieczenia w piekarniku. Oczywiście przed warto przeczytać czy się nadają, czy nie. Komplet garnków ze stali nierdzewnej to koszt 200 złotych w górę, jedno naczynie jednak można już nabyć za kilkadziesiąt złotych. Zakup garnków ze stali nierdzewnej to naprawdę dobra i opłacalna inwestycja. Można w nich gotować na wszelkich typach kuchenek: indukcyjnych jak i gazowych. Wysokiej jakości garnki ze stali nierdzewnej to te, które wytworzone są ze stali o wartościach 18/10. Składającej się w 18% z chromu i w 10% z niklu.

Podsumowując, garnki stalowe to najlepszy wybór do każdej kuchni. Mają bardzo dużo zalet, przez co często są kupowane przez różnych klientów, nadają się również do lokali gastronomicznych. W takich garnkach ugotujemy, usmażymy i upieczemy to, na co tylko mamy ochotę. Do modeli danych garnków, można również dokupić stalowe miski i różne inne akcesoria, które będą uzupełnieniem całego sprzętu kuchennego.