szafy na zamówienie

Garderoba – jak ją urządzić?

Gdy nasz dom jest naprawdę duży i wszystkie pomieszczenia znalazły już swoje przystosowanie, a jeszcze jeden, mały pokój stoi pusty nasuwa się pytanie co z nim zrobić. A może garderobę? Coraz więcej osób decyduje się na garderobę zamiast zagracanie niepotrzebnie sypialni czy też przedpokoju wielkimi szafami.

Do czego nam garderoba?

szafy na zamówienieTo naprawdę dobre rozwiązanie, które pozwoli na pozbycie się problemów z niedomykającymi się komodami i leżącymi na wierzchu torebkami. Na pomoc przychodzi garderoba, w której zmieszczą się wszystkie, albo chociaż większość, naszych rzeczy. Garderoba zazwyczaj znajduję się bardzo blisko sypialni lub jest z nią połączona, ale często mieści się również w przedpokoju. W ten sposób mamy łatwiejszy dostęp do kurtki czy też butów. Jeśli już zdecydujemy się na garderobę pytanie brzmi „jak ją zagospodarować?”. Nie jest dokładnie określone jakiej wielkości powinna być garderoba albo jakiej wielkości jest najczęściej, dlatego z pomocą przychodzą firmy oferujące szafy na zamówienie w Krakowie. Dzięki wyborze szaf na zamówienie można dowolnie wybrać z czego mają być wykonane i jak dokładnie mają wyglądać. Co prawda szafy w garderobie są tak naprawdę ukryte, ale to nie zmienia faktu, że powinny być dopasowane do stylu, panującego w mieszkaniu oraz być funkcjonalne. Garderoby powinny pomieścić jak najwięcej ubrań, butów i dodatków.

szafy na zamówienieCzęsto w garderobie przechowywane są również pościele, koce i inne rzeczy. Szafa znajdująca się w garderobie może posiadać drzwi rozsuwane lub wcale ich nie mieć. Wszystko zależy od wygody osoby, która będzie z niej korzystać i miejsca jakim dysponuje. Również w zależności od indywidualnego podejścia szafa może mieć więcej półek albo nie mieć ich wcale i posiadać wyłącznie drążki. W garderobie zdecydowanie przydadzą się również dodatkowe gabloty na biżuterię, zegarki i tym podobne. Garderoba jest też dobrym miejscem na przechowywanie np. zestawu wędkarskiego, nart czy też walizek. W zagospodarowaniu garderoby pomogą również koszyki i pudełka, w których może schować rzadziej używane rzeczy. Jeśli garderoba jest naprawdę duża warto przeznaczyć trochę miejsca na rozkładaną deskę do prasowania. W ten sposób nie trzeba będzie męczyć się z ciągłym wyjmowaniem deski i długim prasowaniem.

Decydując się na garderobę warto również pamiętać o tym, aby nie było problemu z wchodzeniem do pomieszczenia. Garderoba nie powinna być zagracona, w końcu nie o to chodzi. Wszystko powinno być przemyślane i dokładnie wykonane, dlatego warto wcześniej zastanowić się czy mamy wystarczająco dużo miejsca w domu.