żaluzje do domu

Drewniane żaluzje domowe — idealne do każdego typu wnętrz

Spora część osób skutecznie szuka różnych rozwiązań, na wpadające przez okno słońce czy też na to, by wieczorem osłonić się przed nadmiernym wpadaniem światła ulicznych lamp, czy reflektorów auta, wpadających do naszej sypialni. Jedni wybierają rolety dzień noc, inni żaluzje aluminiowe, jeszcze inni plisy. Ale od pewnego czasu dużą popularność zyskały żaluzje drewniane.

Żaluzje drewniane coraz bardziej popularne

żaluzje w domuTo dekoracyjne rozwiązanie jest nie tylko piękne, ale również praktyczne i przyjazne dla środowiska. Żaluzje drewniane do salonu, jadalni, kuchni czy innego pomieszczenia świetnie wpiszą się w każdą kolorystykę miejsc. Drewno to ważny element wielu stylów dlatego odnajdą się we wnętrzach tradycyjnych, nowoczesnych, minimalistycznych i skandynawskich. Drewniane domowe żaluzje w łomiankach składają się z lameli o określonej szerokości, są spięte mocną linką, dzięki czemu można je unieść do samej góry i swobodnie otworzyć okno. Do produkcji lameli stosuje się różne typy drewna m.in. buk, klon, korek, bambus i lipę. Każda lamela jest szlifowana, pokryta masa przeciwpożarową i kilkoma warstwami lakieru. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać ten typ żaluzji do domu czy mieszkania. Obecnie zamawia się je pod konkretny wymiar okna i w dowolnym kolorze. Wyglądają one solidnie, reprezentacyjnie, doskonale chronią przed jasnym światłem słonecznym i przyciągają uwagę swoim ekologicznym designem.

żaluzje do domuDomowe żaluzje drewniane doskonale współgrają z meblami i zasłonami wykonanymi z naturalnych materiałów. Dlatego tworząc projekt z wykorzystaniem tych żaluzji, można naprawdę fajnie poeksperymentować. Za dodatkowy atut tych modeli żaluzji, zalicza się, że są one łatwe w utrzymaniu czystości — wystarczy mokra ściereczka, bez zbędnych płynów i detergentów. Bardzo wygodnym rozwiązaniem przy tym modelu żaluzji jest również wybór sterowania elektrycznego np. z pilota. Ciche silniki umożliwią podnoszenie żaluzji i płynny obrót lameli. Żaluzje z tym sterowaniem mogą mieć znacznie większe rozmiary i świetnie nadadzą się też, w gabinetach różnych firm gdzie większość budynku jest oszklona. Bogata kolorystyka, wybór drewna, wysoka jakość wykonania i dopasowanie do okna, sprawiają, że jest to coraz częściej wybierany produkt do domów i biur.

Żaluzje drewniane zapewniają jedyny w swoim rodzaju klimat. Miłośnicy wszystkiego, co piękne i ekologiczne docenią żaluzje wykonane z naturalnego drewna. Są one bezpieczne dla środowiska, obecnie technologia wytwarzania tych produktów pozwala na malowanie ich substancjami, które nie stanowią zagrożenia dla człowieka.