projektowanie wystroju wnętrz

Domowe SPA – projekt komfortowej łazienki

Przygotowanie ciekawego projektu czterech kątów to spore wyzwanie. Zaplanowanie wystroju domowego azylu to duży i ambitny projekt inwestycyjny, dlatego w trakcie jego realizacji warto wspomóc się doświadczeniem profesjonalnego architekta, który zadba o to, aby osiągnąć jak najlepsze efekty od wyboru nowoczesnych ergonomicznych materiałów, przez wybór palety kolorystycznej, elementów wyposażenia oraz dodatków „aż pod klucz”.

Projektowanie wnętrz i geometryczne kształty

projektowanie wystroju wnętrzAby zadbać o spójność całego projektu aranżacji przestrzeni domu lub mieszkania warto wspomóc się tablicą inspiracji, dzięki której łatwiej będzie nam zdecydować się na konkretny styl, co ułatwi nam współpracę z projektantem. Obserwując stopniową ewolucję gustu oraz nowe trendy wnętrzarskie jeżeli chodzi o projektowanie wystroju wnętrz mieszkalnych systematycznie odchodzimy od prostych, geometrycznych kształtów na rzecz dynamicznych form o zaokrąglonych kształtach, kolorowych akcentów oraz ciekawych dodatków, wśród których dominują przede wszystkim odcienie złota i miedzi. W nowoczesnych adaptacjach przestrzennych nie sposób także nie zauważyć tendencji inspiracji stylem industrialnym, co możemy zauważyć przede wszystkim w projektach instalacji oświetlenia, z pozoru surowe formy świetnie korespondują z ciemnymi kolorami elementów wyposażenia wnętrz, paletą odcieni antracytu i brązu, drewnem jak również jaśniejszymi odcieniami.

projektowanie wystroju wnętrzSpersonalizowane sceny świetlne pozwalają zbudować przytulny klimat zarówno w kuchni, salonie czy sypialni jak również w łazience, która jest przede wszystkim synonimem głębokiego relaksu. Łazienka niewątpliwie zasługuje na szczególną uwagę w filozofii projektowania, dynamikę projektu z powodzeniem zapewni nam zastosowanie nietuzinkowego kształtu płytek ceramicznych lub kompozycji. Niezwykle popularne teraz płytki w formie heksagramów, przywodzących na myśl plastry miodu, ciekawe, wzorzyste kafle lub wielobarwne mozaiki. Jeżeli nasz łazienka posiada okno możemy z powodzeniem ożywić wnętrze roślinami, które dobrze czują się w ocienionych miejscach, takie jak np. sukulenty. Klimatyczną strefę domowego SPA z powodzeniem zagwarantuje nam spójne połączenie wanny z funkcją prysznica. Adekwatnie do adaptowanego metrażu warto również pomyśleć o tym, czy w łazience będziemy chcieli umieścić pralkę bądź pralko- suszarkę, jeżeli dysponujemy wystarczającą ilością miejsca możemy pomyśleć o niewielkim dodatkowym pomieszczeniu, które zaaranżujemy z myślą o takich właśnie potrzebach.

Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie także wdrożenie do projektu instalacji ogrzewania podłogowego, które nie tylko zapobiegnie nagromadzaniu się wilgoci wewnątrz łazienki, ale także będzie bardzo komfortowym rozwiązaniem w trakcie jej użytkowania.

Więcej informacji na stronie: https://www.patrykkowalski.eu/