projektowanie wnętrza sali weselnej

Dom weselny – pomysł na biznes?

Mimo iż niektórzy uważają małżeństwo za przeżytek i propagują związki bez takich przyrzeczeń, twierdząc, że papierek nie jest potrzebny do szczęścia, nic nie wskazuje na to, aby domy weselne straciły możliwość dużych zysków. Zazwyczaj harmonogram uroczystości w restauracji jest tak napięty, że terminy są pozajmowane nawet 2 lata wprzód.

Zakładanie domu weselnego

projektowanie wnętrza sali weselnejJeśli więc zamierzamy otworzyć własny dom weselny, nie musimy obawiać się tego, że nie przyniesie nam korzyści. Oczywiście wszystko będzie zależało od poziomu naszych usług, uprzejmości pracowników, ale także od wystroju wnętrza. Najpierw jednak należy wybrać odpowiednią lokalizację. Wydaje się, że najlepiej umiejscowić nowy dom weselny pod miastem, w przyjemnej, zielonej okolicy. W ten sposób goście z miasta będą mieli do niego dosyć blisko, zaś my stworzymy wyjątkową atmosferę, której para młoda nie doświadczyłaby pomiędzy ciasnymi uliczkami miasta i mnóstwem samochodów. Warto, aby do domu weselnego przynależał ogród – w ten sposób latem uczestnicy wesela będą mogli przewietrzyć się wśród pięknych rabat kwiatowych. Jeśli wśród gości zdarzą się palacze – z pewnością ucieszą się z drewnianej ławeczki ustawionej w ogrodzie. Ale oprócz otoczenia jest przecież i wnętrze domu. I na tym nie powinniśmy oszczędzać.

projektowanie wnętrza sali weselnejWielu właścicieli restauracji weselnych zdecydowało się skorzystać z usługi, jaką jest projektowanie wnętrz na Śląsku. W ten sposób, niezależnie od wielkości sali weselnej, możemy zapewnić gościom najlepsze warunki do zabawy. Oczywiście nie chodzi o samo ustawienie stołów, ale też dobranie odpowiednich dodatków – na przykład firanek. Poza tym, angażując do zadania profesjonalnego projektanta wnętrz, możemy od razu powierzyć mu także stworzenie pięknych aranżacji pokojów noclegowych, jak i funkcjonalnego projektu kuchni. W pierwszym przypadku, atrakcyjny wygląd pokojów może sprawić, że narzeczeni, którzy dopiero zastanawiają się nad wyborem domu weselnego, uznają nasz obiekt za najbardziej ekskluzywny, wiedząc, że pokoje zrobią wrażenie na gościach. Z kolei jeśli chodzi o kuchnię, tutaj należy zapewnić odpowiednio funkcjonalną przestrzeń dla kucharzy oraz kelnerów, aby wszystkie dania podczas uroczystości pojawiały się na czas.

Jak widać, założenie takiego domu weselnego to nie taka prosta sprawa i już sama aranżacja poszczególnych wnętrz może zająć sporo czasu. Jednak możemy być pewni, że korzystając z usług profesjonalnych biur projektowania, będziemy mogli liczyć na piękny i przyciągający oko efekt, co doceni młoda para oraz jej goście.