brama wjazdowa

Dlaczego wybór automatyki do bramy jest tak ważny?

Od pewnego momentu coraz większa liczba osób decyduje się na różne rozwiązania, których głównym celem jest znaczne poprawienie komfortu oraz wygody podczas eksploatacji domu. Do takich rozwiązań z całą pewnością można zaliczyć bramy, które otwierają się w sposób automatyczny. Warto wiedzieć, że do ich działania, potrzebny jest jednak odpowiednio dobrany silniczek.

Za co odpowiada ten silniczek?

brama wjazdowa Silniczek ten odpowiada właśnie za to, żeby dana brama, niezależnie od jej rodzaju, mogła się w sposób płynny i wystarczająco szybki otwierać. Odpowiednia automatyka do bram w bielsku białej okazuje się być więc zdecydowanie najważniejsza by mieć pewność, że korzystanie z takiej właśnie bramy faktycznie istotnie przyczyni się do wzrostu komfortu. Podczas wyboru odpowiedniej automatyki, bardzo ważne jest kierowanie się parametrami bramy. Dobranie zbyt słabego, lub zbyt mocnego silnika z jednej strony może spowodować, że brama otwierać się będzie bardzo wolno. Z drugiej zaś strony, zbyt mocny silnik, który zazwyczaj wiąże się z bardziej kosztownym zakupem, jest zupełnie zbędny w przypadku małych skrzydeł bram. Oprócz ciężkości skrzydła bramy, bardzo ważne jest, aby brać pod uwagę takie parametry skrzydła bramy, jak na przykład jego długość jego wysokości, oraz głębokości osadzenia.

brama wjazdowa Dobranie odpowiednich parametrów do danego skrzydła bramy spowoduje, że bram będzie się otwierać przede wszystkim płynnie, bez niepożądanego efektu szarpania w czasie otwierania. Warto jest również zadbać o odpowiednie obciążenia lub też wypełnienie bramy, aby odpowiednio uodpornić jej skrzydło na silne podmuchy wiatru. Jest to bardzo ważne w szczególności, gdy dany dom znajduje się na terenie otwartym, gdzie często wieją silne wiatry. Gdy odpowiednie obciążenie skrzydła bramy nie jest w takiej sytuacji możliwe, warto zdecydować się na mocniejsze siłowniki, które będą stanowić odpowiednią przeciwwagę. Bardzo ważnym parametrem przy wyborze odpowiedniego siłownika, okazuje się być z pewnością szacowana intensywność wykorzystywania danej bramy.

Jest to jeden z najważniejszych parametrów, gdyż będzie to miało wpływ na to, jak długo będzie można z danej bramy korzystać bez konieczności jej przebudowy. Producenci siłowników oraz innej automatyki, powinni jasno określić na ile otwarć bramy starcza oferowane przez nich rozwiązanie. Dzięki temu, można się ustrzec sytuacji, w której, ze względu na bardzo wysoką częstotliwość otwierania bramy, trzeba będzie co chwilę wymieniać jej podzespoły, w tym te najważniejsze takie jak jej siłowniki.