ściana z cegły

Czy warto stosować imitację cegły na ścianie?

Od pewnego momentu coraz większą popularnością może się pochwalić imitacja cegły, stosowana najczęściej we wnętrzach różnego rodzaju pomieszczeń. Stosowanie takiej właśnie imitacji, wydaje się być doskonałym pomysłem przede wszystkim na ożywienie nudnej powierzchni ściany w pomieszczeniach takich jak kuchnia, czy też sypialnia. Imitacja taka ma jednak również szereg innych zalet.

Ponadczasowy wygląd — imitacja cegły na ścianie

cegła na ścianie Przede wszystkim taka właśnie imitacja pozwala na uzyskanie bardzo ciekawie się prezentującego efektu trójwymiarowości, bardzo niskim kosztem. Tym samym, realistyczna imitacja cegły na ścianę jest świetnym pomysłem na ożywienie wyglądu dużej powierzchni ściany. Kolejną bardzo ważną zaletą, związaną z takim sposobem na wykończenie powierzchni ściany, jest z całą pewnością możliwość uzyskania bardzo intrygującego, ponadczasowego wyglądu. Nie wydaje się bowiem, aby w najbliższych kilku – kilkunastu latach cegła na ścianie zaczęła być postrzegana jako coś wyjątkowo niemodnego. Tym samym, jest to doskonały sposób na ozdobę wnętrz, bez ryzyka, że po jakimś czasie takie rozwiązanie trzeba będzie zastąpić czymś innym. Kolejną, bardzo ważną zaletą tego właśnie rozwiązania jest również fakt, że doskonale pasuje ono do wszelkich, obecnie najpopularniejszych rozwiązań w urządzaniu wnętrz, oraz do stylów wykończeniowych. Cegła na ścianie może być więc tym samym doskonałym i spójnym elementem na przykład bardzo popularnego w ostatnim czasie stylu loftowego.

ściana z cegłyKolejną, bardzo ważną zaletą związaną z tym właśnie rozwiązaniem, niewątpliwie jest jego wyjątkowa trwałość. Jak wiadomo bowiem, cegła jest niezwykle trwałym materiałem budowlanym i ta jej trwałość przenosi się również na stosowanie jej w celach ozdobnych. Materiał ten jest odporny na przykład na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, ale także i ogień. Z powodzeniem więc rozwiązanie to może być stosowane na przykład w łazience, bądź też w kuchni. Stosowanie prawdziwej cegły w celu ozdoby mieszkania ma również tą zaletę, że pozwala na uzyskanie prawdziwego, dobrego mikroklimatu. Wpływa on bardzo pozytywnie zarówno na poczucie komfortu, jak również sprawia, że znacznie łatwiejsze jest uzyskanie odpowiedniej izolacji termicznej, bądź też akustycznej.

Od pewnego czasu widać wyraźnie rosnącą popularność wykorzystywanie cegły do ozdabiania różnych wnętrz w mieszkaniu. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki temu, że cegła to materiał niezwykle odporny. Właśnie to pozwala na stosowanie jej bez żadnych przeszkód nawet w takich pomieszczeniach jak kuchnia, czy też łazienka, bez obawy o jej zniszczenie.