Czy warto korzystać z plis okiennych?

W obecnym czasie zwraca się szczególną uwagę na zalety płynące z wykorzystywania osłon okiennych. To właśnie dzięki nim można skutecznie walczyć i zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się mieszkania przez okna, do czego dochodzi najczęściej w czasie upałów. Przykładem takich skutecznych osłon są z całą pewnością plisy. Pomimo tego, że to rolety i żaluzje królują na rynku wewnętrznych systemów okiennych, wiele osób poszukuje dla nich skutecznej alternatywy.

Plisy okienne – dlaczego warto?

plisy z pruszkowaTaką właśnie alternatywą są z pewnością plisy, które wraz z biegiem czasu pochwalić się mogą szybko rosnącą popularnością. Plisy, chociaż swoim wyglądem mogą przypominać żaluzje czy też rolety, tak naprawdę łączą w sobie zalety obydwu wymienionych rozwiązań. Plisy z Pruszkowa wyróżnia fakt możliwości ich rozwijania i zwijania. Składają się one, w przeciwieństwie do żaluzji czy też rolet, w praktyczną harmonijkę, przypominając wtedy wachlarz. Plisy mogą być montowane na dwa zupełnie odmienne względem siebie sposoby. Spotkać się można na przykład z plisami wolnowiszącymi oraz w wersji, gdzie plisy poruszają się między szybami przymocowanymi do ramy przyszybowej. Tak naprawdę występuje znacznie większa liczba różnić pomiędzy plisami, dzięki czemu doskonale sprawdzają się one stosowane przez znaczną liczbą użytkowników.

plisy na oknaZe względu na ich bardzo estetyczny wygląd oraz mocno rozbudowaną funkcjonalność mogą być one użytkowane nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych. Będą idealnym wyborem na przykład w biurach, gdzie mogą być alternatywą dla bardziej tradycyjnych żaluzji. Plisy mają tą zaletę, że pozwalają na przesłonięcie praktycznie dowolnej części szyby lub okna. Dzięki temu, można uchronić się przed nagrzewaniem się mieszkania przed bezpośrednio operującym słońcem, bez konieczności jednoczesnego całkowitego odcinania dostępu światła słonecznego. Jest to bardzo duża przewaga plis okiennych nad żaluzjami, ale także i roletami typu dzień-noc, które po prostu powodują, że w danym pomieszczeniu robi się ciemniej. W obecnym czasie coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć plisy okienne.

Jest to rozwiązanie zdecydowanie lepsze i sprawdzające się w większej liczbie sytuacji lepiej, niż bardziej tradycyjne rolety czy też żaluzje. Plisy bowiem pozwalają na wygodne przysłonięcie praktycznie dowolnej części okna, na co nie pozwalają żaluzje czy też rolety. Dzięki temu, umożliwiają zapobieganie nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia bez konieczności całkowitego jego zaciemniania, co jest niekorzystnym zjawiskiem dla większości użytkowników.