rusztowania

Czy cena rusztowania jest ważna?

Chyba każdy z nas, przed zakupem czegokolwiek, zwraca szczególną uwagę na cenę. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na wyjątkowo drogie rzeczy, a czasami po prostu nie mamy ochoty przepłacać, skoro wiemy, że podobną rzecz o takiej samej jakości możemy dostać o wiele taniej. Dotyczy to produktów z każdej branży i nie ominęło to także rynku budowlanego.

Rusztowania w dobrej cenie

rusztowaniaWystarczy spojrzeć na takie rusztowania ceny których mogą przyprawiać o ból głowy, ponieważ są naprawdę wysokie – na pierwszy rzut oka. Jednakże gdy zagłębimy się w oferty różnych producentów, zobaczymy, że tak naprawdę bez problemu można znaleźć rusztowania z różnych półek cenowych, zatem każdy może dopasować konkretne rozwiązanie optymalnie do możliwości swojej kieszeni. I wcale nie znaczy to, że tanie rusztowania są niskiej jakości – taka korelacja nie występuje. Renomowani producenci nie mogą pozwolić sobie na wypuszczanie na rynek słabych wyrobów, dlatego nawet te niedrogie rusztowania charakteryzuje najwyższa jakość przejawiająca się w solidności wykonania, co jest zresztą widoczne na pierwszy rzut oka. Zatem cena jest tu czynnikiem mniej istotnym niż poszczególne parametry techniczne, na które powinniśmy właśnie zwracać uwagę. A więc po pierwsze: łatwość montażu.

rusztowaniaJest to czynnik mający prawdziwe znaczenie, ponieważ może on przyspieszyć lub opóźnić przeprowadzanie prac budowlanych na wysokości. Jeżeli montaż będzie trudny, ponieważ poszczególne elementy tworzące konstrukcję będą ciężkie, to prace opóźnią się. Natomiast lekkie elementy można szybko połączyć w jedną całość, dlatego jest to korzystne rozwiązanie. Jeśli już padło słowo – lekkie – można jasno powiedzieć, że takie są jedynie elementy aluminiowe. Zatem decydując się na rusztowanie budowlane, należy zwracać uwagę na to, czy jest ono wykonane z aluminium. Przy tym nie ma żadnych obaw odnośnie do wytrzymałości takiej konstrukcji, ponieważ aluminium nie można pod tym względem zupełnie niczego zarzucić. Takie rusztowanie będzie naprawdę solidne i trwałe, dlatego zakupione raz będzie mogło nam służyć nawet przez wiele lat.

W ten sposób wracamy znowu do ceny – jeśli zatem jest to inwestycja jednorazowa, ale taka, która będzie wykorzystywana przez długie lata, warto jednak wybrać rozwiązanie droższe, które ma jakieś dodatkowe udogodnienia, na przykład poręcze do podestów (bo nie każde rusztowanie takie posiada!). Wybór jednak oczywiście zależy od nas – warto go dobrze przemyśleć, aby nie żałować podjętej decyzji i móc wykorzystywać rusztowanie przez długi czas.