panele gipsowe 3d

Wyjątkowy wystrój wnętrza – panele gipsowe

Urządzanie wnętrza – zarówno w mieszkaniu, jak i firmie – często wiąże się z bardzo wieloma dylematami. Tak, jak meble czy dodatki można stosunkowo łatwo wymienić, tak w przypadku wykończenia ścian czy podłóg sprawa zwykle nie jest już tak prosta. Dlatego warto wybrać takie rozwiązania, które będą nie tylko nowoczesne, ale także funkcjonalne.

Panele w atrakcyjnej cenie

panele gipsowe 3d Jednym z oferowanych przez producentów materiałów, który ma ponadczasowy charakter i jednocześnie jest stosunkowo łatwy w modyfikacji są płytki ścienne wykonane z gipsu. Nowoczesne panele gipsowe zyskują coraz większą popularność. W sklepach z materiałami budowlanymi znajdziemy bardzo wiele przykładowych rozwiązań, a producenci prześcigają się w tworzeniu nowych wariantów. Ten rodzaj okładziny ściennej należy do grupy materiałów 3D – powierzchnia każdej płytki nie jest gładka. Nieregularna faktura sprawia, że element jest jeszcze bardziej wyjątkowy, a jego użycie pozwala na wykonanie wyjątkowej dekoracji praktycznie w każdym wnętrzu. Gips jest materiałem bardzo łatwym w formowaniu i tworzeniu wysokiej jakości, gładkich powierzchni, które bardzo estetycznie się prezentują – wystarczy wymieszać zaprawę z wodą, wlać ją do wcześniej przygotowanej formy, poczekać aż materiał wyschnie i wyciągnąć gotowe płytki.

panele gipsowe 3d Wybór faktur jest szeroki, ponieważ gipsowe panele 3D mogą imitować nowe cegły, stary mur, beton, mieć regularne, geometryczne kształty lub bardziej wymyślną strukturę. Hurtownie dodatkowo oferują panele gipsowe 3D w niskiej cenie, co jest dodatkową zaletą tego rozwiązania. Często płytki tego typu umieszcza się tylko na jednej ścianie lub jej fragmencie. Odpowiednio rozplanowane będą dodawać wnętrzom wyjątkowego charakteru. Mogą także optycznie zwiększać lub zmniejszać przestrzeń (w zależności od potrzeb) oraz tworzyć ciekawą kompozycję, co jest doceniane przez właścicieli wielu restauracji i miejsc użyteczności publicznej. Ciekawe kształty doskonale sprawdzają się także z dodatkowym oświetleniem, a kolorowe diody pomogą stworzyć w miejscu klimat doskonały do spotkań biznesowych lub wieczoru spędzonego z przyjaciółmi. Ze względu na to, że powierzchnia płytek jest gładka i często nie pokryta dodatkowymi lakierami, w bardzo łatwy sposób można zmienić kolor paneli.

Dzięki temu, podczas remontu nie trzeba skuwać kafli – wystarczy pędzel i wiadro farby, aby odświeżyć wnętrze. Właśnie dlatego najczęściej w sklepach można znaleźć gipsowe panele 3D w białym kolorze – to klient decyduje, czy chce, aby ściana była biała czy woli jej nadać inną barwę.