Tradycyjne ozdoby choinkowe

Ubieranie choinki to coś na co czekają wszystkie dzieci już od pierwszych dni grudnia. Zielone drzewko – bez względu na to czy naturalne czy sztuczne – powinny być ładnie przyozdobione, a na dole koniecznie musi się znaleźć miejsce na prezenty które przyniesie Mikołaj. Również dorośli uwielbiają strojenie drzewka, choć nie wszyscy się do tego przyznają.

Jak jednak wygląda tradycyjne ozdoby choinkowe?

cudowne tradycyjne bombki szklaneOczywiście co jakiś czas pojawiają się różne trendy w ubieraniu drzewek. Modna jest jednolita kolorystyka, czy też raz dominują drzewka sztuczne, a innym razem te naturalne, w doniczce wracają do łask. Są jednak niezmienne elementy, które zawsze znajdą się na drzewku. Pierwsza z nich to oczywiście bombki. Do wyboru są cudowne tradycyjne bombki szklane malowane ręcznie, jak i bombki z tworzyw sztucznych. Te pierwsze są oczywiście droższe, ale przy tym wyjątkowe, niepowtarzalne i o dziwo trwalsze – mogą się zbić, ale jest mniejsza szansa na zarysowania, czy utratę koloru. Z kole bombki sztuczne mogą uderzyć o podłogę, czy walać się w kartonie bez obaw że się zbiją – co najwyżej pojawi się na nich wgniecenie. Bombki wystepują w wielu kształtach i kolorach. Poza klasycznymi okrągłymi są też podłużne, w kształcie łezki, a także w formie bałwanka, czy gwiazdki śnieżnej. Często ozdabiane są nie tylko farbkami, ale też brokatem.

ozdoby choinkowe Druga rzecz która musi znaleźć się na choince to łancuchy. Obecnie są one tworzone z tworzyw sztucznych, przypominają puchate pompony złozone z wielu wstążeczek. Z tego samego tworzywa robi się też tzw. anielskie włosy. Różnią się szerokością, jak i barwą. Dawniej na choince wieszało się łańcuchy wykonane z papieru np. wycinanki. Trzecia ważna rzecz do lampki choinkowe. Dawniej stosowano jedynie świece w specjalnych oprawkach, jednak nie zawsze dało się je zamocować na drzewku (potrzeba grubszych, stabilnych gałęzi), poza tym było to niebezpieczne. Lampki mogą świecić na biało, jak i być kolorowe, niektóre za pomocą kontrolera można tak ustawić, że będą mrugać, zmieniać kolory, czy zapalać się i gasnąć w określonej sekwencji. Na choince nie powinno też zabraknąć czubka, czyli produkty w formie stożkowej bombki umieszczanej na szczycie choinki.

Bombki, łańcuchy i lampki to tradycyjne ozdoby choinkowe. Niektórzy na drzewkach wieszają też anielskie włosy, kulki z waty imitujące śnieg, czy pierniczki lub cukierki na przywieszkach. Grunt, by drzewko było tak udekorowane, by wszyscy domownicy byli zadowoleni i odczuli magię świąt Bożego Narodzenia.