makiety architektoniczne

Takiej wystawy jeszcze w Bydgoszczy nie było – makiety budynków z całego świata

To niemalże wydarzenie na skalę światową – w niewielu dotąd miejscach na świecie udało się zebrać tak dużą ilość tych eksponatów. Mowa mianowicie o wystawie makiet architektonicznych, która jeszcze w tym roku odbędzie się w Bydgoszczy a została zorganizowana na specjalne zlecenie Urzędu Miasta, które ma na celu promowanie miasta nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Makiety architektoniczne wykorzystywane są do wielkich przedsięwzięć

makiety architektonicznePomysłodawcą jak wspomniano jest Urząd Miasta a przygotowania do wystawy trwają już od kilku miesięcy i nie były łatwe. Jak przyznał jeden z przedstawicieli Urzędu Miasta, organizacja takiego wydarzenia to bardzo trudne zadanie logistyczne a największym problemem jest odpowiednie zabezpieczenie i przygotowanie wszystkiego tak aby makiety architektoniczne przebyły całą podróż w nienaruszonym stanie. W Bydgoszczy wystawa ma się pojawić w drugiej połowie roku i nie podjęto decyzji w którym dokładnie miejscu zostanie umieszczona. Wiadomo jedynie, iż pod uwagę branych jest kilka miejsc między innymi muzea oraz galerie handlowe, które dysponują największą ilością miejsca. Makiety mają przedstawiać największe i najpopularniejsze światowe miasta jak na przykład Paryż, Warszawa oraz modele domów i budynków na przykład wieża Eiffla, Amerykański Biały Dom oraz Pałać kultury i Nauki z warszawy.

Z dotychczasowych planów wynika, iż wystawa ma być dostępna dla odwiedzających około dwóch miesięcy, jednakże to w dużej mierze zależy także od czasu na jaki zostaną wypożyczone makiety.