balustrady szklane

Szklane balustrady i drzwi – jak montować?

Budownictwo jest skomplikowaną dziedziną i dlatego też nie każdy powinien się nią zajmować. Proste rzeczy możemy wykonać sami, jednak te bardziej złożone lepiej jest pozostawić profesjonalistom z Krakowa. Montaż niektórych elementów w naszym domu może być trudniejszy, niż się nam wydaje.

Szklane balustrady mają kilka elementów

balustrady szklaneSzklane balustrady i drzwi wymagają innego podejścia do tematu, niż montaż elementów z drewna. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ balustrada szklana jest o wiele cięższa niż drewniana. Nie jest to zatem praca dla jednej osoby, ponieważ drzwi szklane muszą dźwigać przynajmniej dwie osoby. Do tego też zanim zabierzemy się za ich montaż musimy dobrze przygotować podłoże. Balustrady szklane to duże konstrukcje, które muszą być montowane w miejscu do tego przystosowanym. Zarówno podłoże jak i ściany powinny być solidne, tak by spokojnie można było to nich zamontować metalowe elementy mocujące. Takie zawiasy czy inne zaczepy są bardziej trwałe i mocniejsze, niż mocowania do drzwi z drewna. Muszą być na tyle solidne, by udźwignąć ciężar szkła. Taka ściana musi być dobrze zagruntowana i otynkowana, tak by tynk nie odpadał po zamontowaniu drzwi, a same zawiasy nie były poluzowane. Kiedy mamy już zawiasy to możemy włożyć w nie drzwi szklane składane. Jest to skomplikowana operacja, ze względu na ich ciężar, więc przyda się pomoc dodatkowych osób.

balustrady szklaneSzkło, nawet to odpowiednio zabezpieczone, jest wrażliwe na pęknięcia, a nikt nie chce, żeby ich drzwi zbiły się jeszcze przed założeniem. Dlatego też trzeba do tego podchodzić delikatnie i metodycznie. Jeśli mamy drzwi szklane przesuwane to ich składowe powinny być równo osadzone na listwie, tak by poszczególne elementy nie nachodziły na siebie podczas przesuwania drzwi. Podobnie montaż przebiega, jeśli chodzi o stylowe balustrady szklane z Krakowa. Są one złożone z kilku elementów, które są ze sobą mocowane. Pierwszy i ostatni element takich balustrad jest montowany do ściany (na przykład w przypadku balkonu), lub też do metalowego zakończenia ( na przykład na klatkach schodowych). Rzadko kiedy stosuje się szklane balustrady bez zakończenia z metalu lub drewna. Potem elementy łączy się ze sobą za pomocą metalowych wsporników, zawiasów czy połączeń.

Metal przy szkle nie tylko jest dobry, ze względu na swoją wytrzymałość, ale również na eleganckie i stylowe połączenie. Ostatnim elementem procesu montażu jest przykręcenie wszystkich śrub i sprawdzenie czy wszystko się dobrze trzyma. Tak przygotowane balustrady i drzwi szklane można wyczyścić i zacząć użytkować.