Agregaty stacjonarne

Stacjonarne agregaty wytwarzające energię elektryczną

W przypadku kiedy mieszkamy na wsi trzeba być przygotowanym na częste przerwy w dostawie prądu. Są one spowodowane problemami na linii, warunkami pogodowymi, bądź po prostu wykonywaniem prac naprawczych. W takich sytuacjach, aby nie pozostać całkowicie odciętym od elektryczności przydadzą się urządzenia elektryczne stanowiące dodatkowe źródło energii.

Agregat o dużej mocy

Agregaty stacjonarne	Są one w stanie pracować przez kilka godzin podtrzymując działanie potrzebnych w takich sytuacjach urządzeń, jak na przykład lampki, lodówka oraz wiele innych. Agregaty od wielu lat uważane są za przydatne urządzenia, które można wykorzystywać na działce, w warsztatach, a nawet zakładach przemysłowych kiedy mamy na myśli urządzenia o większej mocy. Na potrzeby domu w zupełności wystarczy agregat stacjonarny o mocy i ilości gniazd dopasowanych do naszych potrzeb. Agregaty składają się głównie z silnika i prądnicy, które otrzymując odpowiednie paliwo przetwarzają energię mechaniczną na elektryczną. Na rynku dostępne są urządzenia zasilane benzyną, bądź olejem napędowym generujące zupełnie inną moc i mające inne zużycie paliwa podczas wytwarzania tej samej ilości energii. Wybierając taki generator do domu należy wziąć pod uwagę jego maksymalny czas pracy, ilość wytwarzanej energii oraz awaryjność silników, aby zakup agregatu nie wiązał się później z większymi kosztami.

Agregaty stacjonarne	Warto wiedzieć, że generator prądu, który długo będzie stał nieużywany może się zepsuć, dlatego warto raz na jakiś czas go odpalić i sprawdzić wszystkie komponenty. W przypadku mniejszych potrzeb na zużywanie mocy dostępne są także agregaty zasilane za pomocą akumulatora, które po wyczerpaniu należy naładować. Ich jedynym minusem jest fakt, że w przypadku osłabnięcia akumulatora tracimy całkowicie dostęp do energii elektrycznej. Silniki spalinowe są zdecydowanie bardziej wydajne, należy jednak pamiętać o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa podczas ich wykorzystywania. Generowane spaliny powodują, że agregaty nie powinny znajdować się bezpośrednio w domu, a tym bardziej w zamkniętych pomieszczeniach. Koszt zakupu agregatu stacjonarnego często jest bardzo duży, ale wynika to z faktu, że generuje on dużą ilość energii zużywając możliwie jak najmniejszą ilość paliwa. Dzięki temu pracuje przez kilka godzin i jest w stanie zasilić naprawdę dużą ilość urządzeń.

Sprawia to, że chętnie są one stosowane w zakładach przemysłowych, usługowych, a nawet marketach, gdzie właściciele nie mogą sobie pozwolić na brak prądu. W związku z tym inwestują w agregaty spalinowe o dużych mocach, które podtrzymają wszystkie lodówki jednocześnie.