izolacje termiczne

Sposoby wykonywania izolacji termicznej

Prace związane z wykonaniem izolacji termicznych wymagają szczególnej staranności ze strony projektanta i wykonawcy. Przegrody muszą bowiem spełniać wymagania z zakresu izolacyjności termicznej. Błąd popełniony podczas docieplania budynku może mieć mieć bardzo wiele konsekwencji, ale przede wszystkim powodować, że pokrycie nie będzie spełniać swojej funkcji.

Izolacje termiczne i nowoczesny sprzęt

izolacje termiczneW Poznaniu wiele wspólnot mieszkaniowych decyduje się na wykonanie termomodernizacji swoich nieruchomości, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na energię. Modernizacja termiczna obiektu najczęściej wykonywana jest przy użyciu płyt styropianowych. Dzisiaj najczęściej inwestorzy decydują się na zakup materiału o grubości minimum 15 centymetrów. Taka warstwa izolacyjna w zauważalny sposób wpływa na ogrzewanie pomieszczeń. Styropian powstaje podczas podgrzewania parą wodną małych grudek odpowiedniego tworzywa sztucznego. Małe kuleczki, które kształtują się podczas tego procesu, są zlepiane w większe skupisko. Powstałe tafle przykleja się do powierzchni ściany za pomocą specjalnego kleju. Przyczepienie spienionego polistyrenu do ściany wymaga jednak dodatkowego wzmocnienia, dlatego wykorzystuje się kotwy, które zagłębiane są w rodzimym podłożu. Dzięki temu izolacja termiczna dobrze przylega do powierzchni przegrody.

izolacje termiczneDobór odpowiednich kotew ma bardzo duży wpływ na jakość wykonanej izolacji. Producenci systemów dociepleniowych oferują łączniki stalowe i plastikowe, a każdy z nich ma inne wymagania co do sposobu montażu. Nie wolno stosować ich zamiennie, ponieważ może to spowodować pogorszenie właściwości termicznych ściany. Izolacje termiczne w Poznaniu wykonuje się przy użyciu bardzo nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu prace są wykonywane bardzo szybko i efektownie Styropian jest materiałem palnym, dlatego możemy stosować go tylko do wysokości czwartej kondygnacji. W wyższych budynkach zaleca się użycie produktu, który podczas pożaru nie będzie reagował na ogień. Taką cechę posiadają wszystkie wełny mineralne. Ich montaż przebiega bardzo podobnie jak tafli ze spienionego polistyrenu, dlatego większość firm stosuje te systemy zamiennie. Izolacje termiczne można wykonywać również z innych materiałów.

Coraz więcej firm oferuje wzmacnianie termiczne przegród pianką poliuretanową. Rozwiązanie to doskonale się sprawdza w trudno dostępnych miejscach oraz tam, gdzie podłoże jest nieregularne i ograniczone jakimiś elementami. Wybór odpowiedniego materiału termoizolacyjnego zależy więc od parametrów technicznych i indywidualnych cech konkretnych systemów.