Praktyczne i stylowe szafy

W każdym domu musi znaleźć się przynajmniej jedna duża szafa, a także mnóstwo małych szafek. Mieszczą one w sobie ubrania, naczynia, przybory toaletowe, zabawki, czy książki. Każda z takich szafek będzie się zatem nieco różniła pod względem budowy, sposobu zamykania, jak i estetyki – zależnej od konkretnego pomieszczenia i stylu w jakim jest urządzony.

Jakie szafy można wyróżnić?

piękne szafy na wymiarNa ubrania, pościel i ręczniki najczęściej wybierane są piękne szafy na wymiar w Bielsku. Są to zwykle szafy wnękowe, choć nie jest o regułą. Zawsze jednak mają drzwi przesuwne, a nie uchylne – to je wyróżnia na tle innych szafek. Takie szafy pozwalają na sporą oszczędność miejsca. Można je ,,wbudować” we wnękę ścienną, przy skosach na poddaszu, a dodatkowo sposób otwierania drzwi sprawia, że mogą być montowane tuż przy łóżku czy biurku – mimo tego zawsze będziemy mieli dostęp do tego co jest w środku. W takich szafkach znajdziemy zarówno relingi na wieszaki, jak i półki. Na drzwiach z kolei można umieścić lustra. W kuchni większość szafek jest otwierana uchylnie, ma zabudowane drzwiczki, jednak te widzące mają często przeszklenia. W szafkach stojących z gładkimi ściankami lepiej chować sprzęt kuchenny czy zapasy jedzenia, które nie powinny stać na widoku.

szafy na wymiarRówne drzwiczki łatwo się czyści i będą także odporne na uszkodzenia. Z kolei szafki górne mogą mieć ,,okienka” przez które zobaczymy co się w nich znajduje. Może to być elegancka zastawa stołowa, czy komplet kieliszków. Prezentują się one elegancko, jednak nie powinny stać na blacie żeby się nie kurzyły. W salonie lub biurze z kolei często można znaleźć szafki otwarte, to znaczy takie bez drzwiczek. Można w nich stawiać ksiązki, segregatory, foldery, tak by zawsze były pod ręką. To rzeczy które się łatwo nie niszczą, nie muszą być zatem trzymane w zamknięciu. Wyjątkiem mogą być zamykane biblioteczki na wydania kolekcjonerskie, białe kruki, czy inne cenne produkty. Otwarte szagki stosuje się też w pokoju dziecięcym. Można w nie wsuwać plastikowe kosze lub kolorowe materiałowe pudełka, które je urozmaicą pod względem wizualnym, a także ułatwią segregowanie zabawek oraz ich bezpieczne przechowywanie.

Zdecydowanie w każdym pomieszczeniu domu znaleźć można jakąś szafkę. Mogą być one przesuwne i uchylne, duże i małe, zabudowane i stojące, otwarte i zamykane. Grunt by były dobrane do pokoju oraz do rzeczy króle chcemy w nich przechowywać. Od tego zależy między innymi to ile będzie tam półek, relingów, haczyków oraz jak będą one umiejscowione.