grzejniki radson

Płaskie grzejniki do mieszkań

Wybór grzejników do mieszkania to decyzja na lata, warto więc poświęcić trochę czasu i zastanowić się jakie rozwiązania techniczne sprawdzą się najlepiej w danych pomieszczeniach. Równie ważny jest dobór odpowiedniej stylistyki grzejników, aby ładnie się komponowały w mieszkaniu i były jego ozdobą.

Często kupowane grzejniki

 grzejniki radsonNa rynku jest ogromny wybór różnych kaloryferów, wykonanych w różnych technologiach, przy użyciu różnych materiałów i zróżnicowanej estetyce. Najpopularniejsze są grzejniki stalowe, ze względu na łatwość przewodzenia ciepła, co pozwala na szybką regulację nagrzania danego pomieszczenia, spotkać można również radiatory żeliwne i kamienne. Zdecydowanie najdroższą opcją będzie zakup kaloryfera kamiennego, natomiast urządzenia stalowe oferują najlepszy stosunek ceny do jakości. Warto wybrać znanego producenta kaloryferów, co da nam gwarancję wysokiej jakości i łatwego dostępu do serwisu naprawczego. Jedną z najbardziej popularnych i cenionych marek na rynku ogrzewania jest firma Radson. Niezwykle modne są ostatnio bardzo estetyczne grzejniki wykonane z płaskiej blachy, pięknie się prezentujące w mieszkaniu i nadające mu posmak luksusu, dlatego płaskie grzejniki Radson są tak często kupowane w Polsce i w Europie.

 grzejniki radsonIch charakterystyczną cechą jest zupełnie płaski panel przedni, nadający ton całej konstrukcji, za którym z reguły są schowane wkładka zaworowa, odpowietrznik i korek spustowy, co czyni je niewidocznymi i nie zakłóca eleganckiego wyglądu grzejnika. Również osłona górna i boczne są tak wkomponowane w konstrukcję, że nie psują efektu jednolitej bryły, jaki prezentują grzejniki płaskie. Do wyboru mamy również grzejniki jedno – lub dwupłytowe, gdzie te drugie emitują więcej ciepła, warto więc zamontować je w większych pomieszczeniach. Odpowiednią moc cieplną wymaganą do ogrzania domu obliczymy na podstawie kubatury danego pomieszczenia, do łazienki będzie na pewno potrzebny mniejszy gabarytowo kaloryfer niż do salonu. W dużych pokojach na pewno będzie trzeba instalować 2 ub nawet 3 grzejniki, aby zapewnić odpowiednie ogrzewanie na całej przestrzeni. Płaskie grzejniki Radson są również wyposażone w markowe termostaty, oferujące dużą precyzję przy regulacji natężenia emitowanego ciepła. Grzejniki Radson doskonale sprawdzą się tak przy ogrzewaniu olejem opałowym, gazem czy węglem.

Wybór kaloryferów płaskich o odpowiedniej długości pozwoli na idealne dopasowanie do architektury mieszkania i zapewni odpowiednio dużą powierzchnię grzewczą. Szeroką gamę urządzeń Radson znajdziemy na stronie internetowej producenta i różnych dystrybutorów oraz u lokalnych sprzedawców.