biała cegła z fugą

Ozdobna cegła na ścianę

Nie tylko drobne dekoracje, takie jak poduszki, obrusy, czy porcelanowe figurki mogą stać się ozdobą pomieszczenia. Również dywany, oświetlenie, czy obrazy sprawią, że całość będzie wyglądała rewelacyjnie, atrakcyjnie, a nie nudno i sztampowo. Warto jednak zadbać także o dekoracje ścienne. Nie trzeba już wieszać na nich obrazów czy zdjęć, żeby je ozdobić.

Biała cegła w salonie

biała cegła z fugąNie trzeba nawet borykać się z tapetowaniem ścian, czy z uzywaniem szablonów malarskich. Obecnie dobrym rozwiązaniem mogą być różne okładziny ścienne z których najpopularniejsze są te ceglane. Cegła w przeciwieństwie do drewna tak szybko się nie zniszczy, nie jest też tak droga jak granit, czy marmur. Solidna biała cegła z fugą będzie pięknie się prezentować w salonie, czy w jadalni. Biel to kolor uniwersalny, w związku z tym taka cegła będzie pasować do każdego pomieszczenia. Świetnie się będzie komponować z wyrazistymi meblami, jak również idealnie pasuje do stylu skandynawskiego czy prowansalskiego. Szczególnie dla osób, które nie chcą by ich pokój wyglądał dokładnie według wzorca tylko szukają czegoś oryginalnego, co jednak kolorem i materiałem będzie pasować. Biała cegła z fugą jest łatwa do zamontowania i nie potrzeba dodatkowo nic fugować ani zabezpieczać.

biała cegła z fugąWystarczy kupic specjalny klej, przymocować cegłę do ściany i gotowe. Do wyboru są także cegły czerwone. Są to zwykle cegły rozbiórkowe, które sa cięte tak, by przypominały kafelki. Czerwona cegła pasuje przede wszystkim do wnętrz loftowych i industrialnych. W nich zwykle zostawia się obecne już tam ściany z czerwonej cegły, tak by nadawały wnętrzu oryginalnego charakteru. Taka ściana stanowi świetne tło dla kanapy, czy kominka. Czerwień jest na tyle intensywna, że reszta pomieszczenia powinna być pomalowana na neutralny, jasny kolor, na przykład na biało. W ten sposób ściana z cegły będzie jeszcze bardziej wyeksponowana. Warto zaznaczyć, ze zamiast prawdziwych cegieł można skorzystać też z elastycznych okładzin imitujących cegłę. Są one lżejsze i łatwiejsze w montażu, a także tańsze. Wadą jest na pewno mniejsza trwałość i podatność na uszkodzenia mechaniczne.

Ceglana ściana w kolorze białym, czy czerwonym, bez względu na to czy do jej stworzenia zostaną użyte prawdziwe cegły, czy gipsowe lub elastyczne odpowiedniki, to z pewnością nada wnętrzu unikatowego charakteru. Warto kupować produkty dobrej jakości, jak również specjalne kleje do ich montażu, czy impregnacji. W ten sposób przedłuży się żywotność okładziny ceglanej zamocowanej na ścianie.