windy osobowe

Nie marnuj czasu na windy

Naukowcy biją na alarm. Coraz więcej ludzi wciągu swojego dnia nie pokonuje na swoich nogach dystansu 3 km. Dystans ten to absolutne minimum dla naszego organizmu aby zachować zdrowie i witalność człowieka. W obecnym świecie większość ludzi ma siedzący tryb pracy.

Windy rujnują nasze zdrowie!

windy osoboweDodatkowo większość czasu spędzamy siedząc a aucie jadąc do pracy lub siedząc przed telewizorem odpoczywając po pracy. Pęd współczesnego świata spowodował że nasze organizmy mają zbyt małą dawkę ruchu. Producenci wynalazków prześcigają się w pomysłach jak udogodnić nam życie. Wprowadzają ruchome schody widny osobowe, windy towarowe. Wszystkie te wynalazki sprawiają, że chodzimy jeszcze mniej. Trendy zdają się pokazywać, że sytuacja w najbliższym czasie się nie zmieni. Chodzić będziemy coraz mniej. Już teraz w amerykańskich galeriach handlowych wprowadzono ruchome chodniki. Także człowiek który siedział cały dzień przed biurkiem, przyjechał samochodem na zakupy może w ciągu całego dnia przejść dosłownie kilka metrów. Znane są także prace nad robotami podającymi w pracy kawę tak aby nie trzeba było odchodzić od biurka. Nawet te kilka metrów do biurowej kuchni może nam zostać zabrane. Pomijając przypadki gdzie automatyzacja naprawdę pomaga w pracy jak windy gastronomiczne czy tez windy kuchenne, całość automatyzacji bardziej nam szkodzi niż pomaga. Windy to wynalazek stary jak świat, początki swoje ma już w starożytnym Rzymie. Pomijając sytuacje gdy winda jest niezbędna jak dla przykłady windy dla niepełnosprawnych, warto jeśli zdrowie nam na to pozwala wybrać schody zamiast windy. Jak wykazują badania chodzenie po schodach jest o wiele szybsze niż przemieszczanie się za pomocą windy osobowe . Kanadyjscy badacze wykazali, że ten sposób przemieszczania się pozwala zaoszczędzić połowę czasu na przemieszczanie się między piętrami. Pozwala nam to zaoszczędzić około 15 minut dziennie. Jak pokazują badania wybranie schodów zamiast windy ma same plusy.

Podczas przemieszczania się schodami pracują przede wszystkim nasze mięśnie. Dotleniamy również nasze mózgi i usprawniamy krążenie. Dlatego aby dbać o swój umysł i ciało powinniśmy zrezygnować z wind na rzecz schodów. Zmiana może okazać się bardzo korzystna.