naprawa nawierzchni poliuretanowych

Nawierzchnie poliuretanowe na halach gimnastycznych

Sporty zespołowe cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród młodzieży – to właśnie dzieci i młodzież najczęściej grają w siatkówkę czy piłkę ręczną na zajęciach wychowania fizycznego w szkole. Jednakże dyrektorzy szkół powinni zadbać o to, aby boiska zewnętrzne czy też hale gimnastyczne były całkowicie bezpieczne dla uczniów.

Naprawa nawierzchni przez dobrą firmę

naprawa nawierzchni poliuretanowychDlatego tak ważny jest dobór odpowiedniej nawierzchni boiska. Zwykła podłoga nie sprawdzi się tutaj dobrze, ponieważ na niej łatwo się poślizgnąć, ponadto zupełnie nie amortyzuje ona kroków. Podczas sportu ruszamy się dużo i szybko, dlatego amortyzacja jest naprawdę ważna. Zatem zamiast zwykłej podłogi, warto zdecydować się na o wiele lepsze rozwiązanie, dedykowane właśnie boiskom sportowym. Są to nawierzchnie poliuretanowe, które charakteryzuje wyjątkowy poziom elastyczności. Dzięki temu właśnie taka nawierzchnia może bardzo dobrze amortyzować kroki sportowców, sprawdza się zatem znakomicie zarówno przy lekkoatletyce, jak i sportach zespołowych – siatkówce czy koszykówce. Jednakże hale gimnastyczne przy szkołach są intensywnie eksploatowane – odbywają się tam nie tylko zajęcia wychowania fizycznego, ale także zajęcia po godzinach, dodatkowe SKS-y czy kółka sportowe.

naprawa nawierzchni poliuretanowychDlatego może się zdarzyć, że po kilku latach takiej regularnej eksploatacji, nawierzchnia poliuretanowa straci swoje podstawowe właściwości lub zostanie uszkodzona. W takiej sytuacji nie jest jeszcze konieczna jej wymiana na nową, ponieważ często wystarczy jedynie profesjonalna naprawa nawierzchni poliuretanowych. Ważne, by do tego zadania wydelegować doświadczoną firmę, która oferuje usługi najwyższej jakości. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że naprawa została przeprowadzona dokładnie i dogłębnie, i nie będzie konieczności jej powtórzenia w niedługim czasie po zakończeniu prac. Oczywiście taka profesjonalna naprawa boiska poliuretanowego to pewien koszt, jednakże i tak o wiele mniejszy niż całkowita wymiana nawierzchni. Konkludując, jeżeli zależy nam na tym, aby na hali gimnastycznej można było całkowicie bezpiecznie uprawiać sport, warto zadbać o wysokiej jakości nawierzchnię wykonaną z granulatu gumowego połączonego z żywicą poliuretanową.

Uzyskana nawierzchnia poliuretanowa to atrakcyjne możliwości dla sportowców-amatorów oraz dla zawodowców. Wszelkich wad nawierzchni można się szybko pozbyć, korzystając z usług profesjonalnych firm zajmujących się naprawą takich boisk poliuretanowych. Bezpieczeństwo sportowców jest najważniejsze, dlatego taka nawierzchnia powinna być bez wad.