pompy ciepła

Moja studia głębinowa wyschła, a co z pompami ciepła?

Mieszkam w małej miejscowości niedaleko Krakowa. Mimo bycia w sąsiedztwie dużego miasta nie mamy tu u siebie wody miejskiej, ani nawet przyłącza gazowego. O wszystko musieliśmy zadbać sami. Dlatego też jak ktoś nie znał się na rzeczy to musiał prosić o wynajęcie profesjonalisty.

Małopolskie pompy ciepła to korzystny zakup

pompy ciepłaWiele osób kupiło pompy ciepła małopolska, ale to akurat był bardzo korzystny zakup. Sama w domu mam taką pompę ciepła. Jednak zdecydowanie większy problem stanowiła dla mnie woda i kanalizacja. Niezbędna w naszej miejscowości były studnie głębinowe. Zatem potrzebny był wykop w odpowiednim miejscu. Wiadomo, ze sama bym nigdy nie wytyczyła tego gdzie ma być wykop i na jaką głębokość. Zaufałam fachowcom i dzięki temu teraz żałuję. Okazało się, ze takie studnie też mogą wyschnąć i przestać dawać wodę. To był prawdziwy koszmar. Widziałam jak woda przestaje mieć odpowiednie ciśnienie, jednak uznałam, że może coś się zatkało lub zepsuło. Sprawdziłam jednak wszystkie rury, wezwałam nawet pogotowie kanalizacyjne, jednak to niczego nie wykazało. Szukałam więc dalej, i ktoś mi podsunął pomysł, ze może coś jest nie tak ze studnią. Kiedy przyszło do jej sprawdzania to okazało się, że prawie nie ma w niej wody. Wykop był zrobiony zbyt płytko w Wartkowie wodonośnej. To cud że w ogóle taka studnia dawała wodę przez tak długi czas, trzeba było ja natychmiast naprawić, bo inaczej zostalibyśmy bez dostępu do wody.

Na szczęście to była kwestia jednego dnia roboty, kiedy zajęli się tym prawdziwi profesjonaliści. Teraz moja studia głębinowa jest taka jak powinna być i nie martwię się o braki w wodzie. To dobra wiadomość.