ubikacja w toalecie

Miski ustępowe oraz akcesoria do nich

Miska ustępowa to produkt, który musi znaleźć się w każdej łazience. Dzięki niej możemy udać się za potrzebą w zaciszu własnego domu. jednak toaleta toalecie nierówna. Występują różne jej rodzaje, a do samej misy możemy dobrać stelaż ze spłuczką oraz deskę. Czym różnią się poszczególne modele i jak je dopasować do swojej łazienki?

Zapraszamy aby się tego dowiedzieć w poniższym wpisie

łazienkowa miska ustępowa stojąca z odpływem pionowymTrzeba sobie odpowiedzieć na te pytania przed udaniem się do sklepu budowlanego. Toalety możemy podzielić na te stojące oraz wiszące. Łazienkowa miska ustępowa stojąca z odpływem pionowym to najczęściej wybierana opcja. misa znajduje się na podstawie w kształcie kolumny. Jest stabilna i pasuje do każdego typu łazienki. Z kolei misa wisząca jest polecana tam, gdzie jest mniej miejsca na montaż klasycznej pionowej wersji lub wtedy kiedy odpływ ma się znaleźć w ścianie, a nie w podłodze. Warto zaznaczyć, że toalety mają różne rozmiary – wcale nie są one standardowe! Często w sklepach są mini toalety dla dzieci, ale nawet te dla dorosłych mogą być nieco węższe czy szersze. Od rozmiaru zależeć będzie czy wygodnie będzie nam korzystać z misy. Kolejna ważna rzecz to typ dna toalety. Może on mieć kształt leja, czyli odchody wpadają prosto do wody, ale są także misy z półeczką.

ubikacja w toalecie Oba warianty mają swoich zwolenników i przeciwników. Pierwsza ma tę zaletę, że odchody mniej śmierdzą, bo od razu trafiają praktycznie do odpływu, więc też ich nie widać. Jednak często podczas załatwiania się można sobie zmoczyć pośladki, bo woda daje spory rozprysk. Z kolei toaleta z półeczką jest polecana dla osób z problemami jelitowymi i tymi, którzy często wykonują badania kału. Wtedy łatwo jest pobrać próbkę do badania i obserwować czy kolor lub konsystencja odchodów się nie zmieniła np. nie widać na nich krwi. Kolejna rzecz to stelaż. Do wyboru są zabudowy podtynkowe, gdzie cały zbiornik z wodą jest ukryty pod płytkami, a wystaje tylko spłuczka, jak i tak zwane wc-kompakty, czyli połączenie misy i zbiornika. Opcja pierwsza polecana jest dla nowoczesnych łazienek z względów estetycznych, jednak druga jest nieco praktyczniejsza, bo wszystko jest na wierzchu i łatwo można dokonać napraw.

Do misy niezbędna jest także deska. Może być plastikowa (mniej trwała, ale przyjemniejsza w dotyku), jak i ceramiczna (chłodna, ale solidna). Wyróżnić można deski wolnoopadające, podgrzewane, czy z nadrukami na górnej klapie. Jak widać, wybór toalety nie jest taki prosty. Trzeba myśleć o samej misie ustępowej, stelażu, klapie i dopasować je do swoich preferencji, jak również wyposażenia i stylu urządzenia łazienki.