LED

Kupowanie taśm LED bezpośrednio u producenta

Taśmy LED stały się niezwykle popularnym elementem oświetlenia w ostatnich czasach, zawdzięczają to one zarówno swoim walorom wizualnym, jak i użytkowym. Są one niesamowicie łatwe w montażu, dzięki czemu może to zrobić dosłownie każdy. Zwykle sprzedawane są w postaci taśmy obustronnie przylepnej, która jest w zupełności wystarczająca do zamontowania tego typu oświetlenia.

Zastosowanie taśm LED

LEDIstnieje ogromny wybór taśm tego typu możemy decydować się na te niższej jakości, lub wyższej. Polecane są zdecydowanie te drugie, które zwykle charakteryzują się większą solidnością, lepszymi materiałami z których są wykonane i odpowiednia szczelnością, co jest niesamowicie ważne. Tego typu taśmy są niesamowicie podatne na kurz, dlatego też bardzo ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie, które uniemożliwi powstawanie uszkodzeń z nim związanych. Produkowane są oczywiście także taśmy o różnej mocy i ilości diod, co przekłada się na większą intensywność świecenia, co bardzo często wykorzystywane jest w oświetleniu głównym, gdzie tego typu lampy sobie doskonale radzą. Często wiele osób posiada przekonanie, że taśmy LED nie nadają się jako oświetlenie główne, dlatego też wiele osób z niego nie korzysta w ten sposób, co jest jednak myśleniem błędnym.

LEDTaśmy tego typu nadają się idealnie na tego typu oświetlenie, a szczególnie gdy posiadają one parę rzędów diod umożliwiających produkcję bardzo intensywnego światła, które niczym odbiegać nie będzie od standardowej lampy. Problemem dla wielu osób jest to w jaki sposób sprzedawane są tego typu taśmy, gdyż wymiary mogą być dość specyficzne, a długość rolki nieodpowiednia. Warto się wtedy zdecydować na taśmy LED do kupienia u producenta, co pozwoli nam na odpowiednią personalizację takiego produktu, aby odpowiednio dopasować go do naszych, indywidualnych potrzeb, co często pozwala zaoszczędzić całkiem spore ilości pieniędzy, gdyż w takim wypadku nie marnujemy żadnego materiału i nie płacimy za jego nadmiar. A same diody mogą być w zdecydowanie lepszym stanie u producenta. Nigdy nie wiadomo w jakich warunkach były składowane w sklepie zajmującym się ich sprzedażą i ile tam leżały.

U producenta ma się z kolei pewność, że taka taśma nie była niewłaściwie przechowywana i zapewne zbyt długo tam też nie leży. Często w sklepach, jeśli była niewłaściwie składowana, mogła być narażona na działanie kurzu, wody, czy wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście u producenta możemy się także spodziewać niższej ceny, gdzie nie jest nałożona dodatkowa marża.