grzejniki kanałowe

Konstrukcja grzejników kanałowych

Szeroki wybór grzejników na rynku grzewczym sprawia, że każdy może dobrać rozwiązanie odpowiednie dla konkretnego pomieszczenia. Najczęściej ludzie decydują się na klasyczne grzejniki wolnostojące lub montowane do ściany. Być może nie zdają sobie sprawy z istnienia innych rozwiązań – a jednym z nich są grzejniki kanałowe.

Nowoczesne grzejniki do domu

grzejniki kanałoweUmieszczane są pod posadzką, a o ich obecności świadczy jedynie kratka zabezpieczająca, która znajduje się na poziomie równym z podłogą. Takie grzejniki kanałowe to nowoczesny sposób na ogrzewanie pomieszczeń przy zachowaniu najlepszej estetyki. Jak skonstruowany jest taki grzejnik? To po prostu miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła (może być w wersji standardowej lub dodatkowo wzmocnionej), który zostaje umieszczony w stalowej wannie, ocynkowanej, aby nie dochodziło do korozji. Najczęściej elementy te malowane są na kolor czarny. Obecność wentylatorów sprawia, że wymuszony zostaje lepszy obieg powietrza, dzięki czemu efektywność cieplna takiego grzejnika jest jeszcze wyższa. Oczywiście są to grzejniki elektryczne, dlatego aby działały w pełni sprawnie, muszą mieć dostęp do zasilania w napięciu 12V. Aby wymiennik został odpowiednio połączony z instalacją grzewczą, konieczne są króćce z gwintem wewnętrznym.

grzejniki kanałoweI tyle, taka jest właśnie konstrukcja grzejników kanałowych. A co z estetyką? Mamy po prostu szeroki wybór kratek maskujących, nie muszą to być zwykłe kratki ze stali nierdzewnej, ponieważ równie dobrze możemy wybrać zabezpieczenia drewniane. Ponadto producenci oferują wiele listew ozdobnych. Takie kratki mogą być poprzeczne lub podłużne. Mamy zatem wiele interesujących możliwości aranżacyjnych. Jeśli na przykład w salonie mamy dębową podłogę, możemy wybrać drewniane kratki maskujące, których kolor jest bardzo zbliżony do naszej podłogi. Dzięki temu będzie to sprawiało wrażenie, jakoby kratka stanowiła integralną część podłogi. Ale równie dobrze możemy postąpić przeciwnie, a więc zaakcentować obecność takiego grzejnika poprzez kratkę z duraluminium w dowolnym, wybranym przez nas kolorze. Z pewnością grzejniki kanałowe to atrakcyjna propozycja i warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem dla naszego domu.

Na pewno nie będziemy tego żałować, zwłaszcza że obecnie grzejniki te są dostępne w atrakcyjnych cenach. Producenci organizują także często promocje, dzięki którym możemy kupić grzejniki kanałowe o wiele taniej. Warto rozglądać się za takimi okazjami. Dobrze zamontowane grzejniki tego typu będą nam służyć przez naprawdę długi czas i to całkowicie niezawodnie.

Więcej o grzejnikach kanałowych na: https://www.jaga.com.pl/